У приміщенні Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» створено спеціальну сенсорну кімнату для занять з дітьми з аутизмом. Це один з малих проектів, який реалізований в рамках програми «Бюджет громадських ініціатив» і який підтримало понад 600 вінничан. Автором та ініціатором ідеї виступила вінничанка Катерина Мізєва.

В сенсорній кімнаті дитина, перебуваючи в безпечній, комфортній атмосфері, самостійно, або за допомогою фахівця, вивчає навколишнє середовище. Ініціатори проекту кажуть, що для малечі – це оптимальна обстановка, в якій вона не лише розслабляється, а й отримує нові уявлення про світ, відчуття, заряджається енергією.

Наразі в кімнаті є батут, бігова доріжка, килимок для масажу ніг, стіл з піском, басейн з пластиковими кульками, багато інших предметів, які допомагають дітям розслаблятись, заспокоюватись та розвиватись.

Автор проекту зі створення такої сенсорної кімнати у Вінниці Катерина Мазєва розповідає, що вона два роки разом з своєю дитиною перебувала на реабілітації за кордоном, і за цей час стан малечі значно покращився. Тому жінка захотіла, щоб і у Вінниці були створені умови для таких занять, що допоможе особливим дітям отримувати допомогу.

«Я хочу подякувати нашій владі за надану можливість. Тому що в нас без підтримки нічого не вийшло і ми б не реалізували свою мрію. Сподіваємося, що в майбутньому ми будемо співпрацювати і надалі. У нас є багато ідей. Також я хочу подякувати Раїсі Панасюк, за те, що у нас з’явилась можливість розташуватись у Центрі «Гармонія». Без наявності приміщення у нас теж нічого б не вийшло. Хочу подякувати небайдужим та часто навіть незнайомим людям, які голосували за наш проект. Ми сподіваємось, що з допомогою занять у цій кімнаті наші діти виростуть без діагнозу. Вони будуть завжди незвичайні, але ми надіємося, що вони стануть самостійними, зможуть працювати і заробляти собі на життя і стати повноцінними членами громади», - сказала Катерина Мазєва.

Сьогодні з ініціаторами створення сенсорної кімнати зустрівся міський голова Сергій Моргунов. Він цікавився, як тут будуть працювати з дітьми і яке обладнання закуплене, які його функції. Також повідомив, що сьогодні відповідний департамент отримав доручення опрацювати питання створення таких кімнат в окремих школах. Це дасть можливість інтегрувати дітей з особливостями в соціум і створити для них зручні умови перебування в навчальному закладі. «Департамент освіти має відпрацювати питання, в яких школах доречно робити такі кімнати. Зі свого боку ми забезпечимо їх потрібним обладнанням. А громадська організація готова долучитися до цього з точки зору забезпечення необхідними фахівцями, щоб наші діти з такими особливостями могли швидше одужати і бути повноцінними членами громади і соціуму», - сказав міський голова.

Також Сергій Моргунов зазначив, що цей проект, реалізований в рамках програми «Бюджет громадських ініціативи», є одним із прикладів справи, яка реально приносить користь для конкретних дітей та їхніх батьків.

Загалом, у місті щороку зростає кількість дітей з особливими потребами, яким необхідна спеціалізована реабілітація. Наразі на обліку перебуває 52 дитини з аутизмом, дітей з синдромом Дауна – 13, також є діти з різними відхиленнями фізичного та психічного розвитку. Багато батьків дітей, які мають незначні відхилення, не хочуть ставити дітей на облік, тому встановити остаточні цифри, скільки таких дітей є у місті, – важко. Ініціатори проекту кажуть, що дітей з аутизмом в місті більше сотні.

 



Переглядів: 3753
Поширень: 0