11 квітня - Гімназійний випускний 1947
Польща, 2010 р., 109 хв.
Режисер: Януш Маєвський
Ролі виконують: Адам Врублєвський, Антоні Круліковський, Марек Кондрат, Войцех Пшоняк, Віктор Зборовський, Аґнєшка Міхальська, Артур Жмієвський, Ольгерд Лукашевич, Маріан Опаня, Ельжбета Тшаскось, Ґжегож Вархол
Історія дорослішання хлопця у перші повоєнні роки. Історія боротьби за його душу, яка формується під впливом фізіологічних перетворень і політики, природи і звичаїв, потреби свободи і тиску системи. До визволеного Кракова приїздить родина зі Львова з двома дітьми – чотирнадцятирічним Людвіком та п’ятирічною Ханею. Людвік потрапляє до хорошої гімназії, знайомиться з однолітками. Але перед червневим референдумом до Кракова приїздить Станіслав Миколайчик, і Людвіка, який випадково потрапив у вир вуличних заворушень, арештовують. У буремні часи юності Людвіка, справи дивні і несерйозні часто переплітаються із серйозними і навіть трагічними… І у такій атмосфері зростає і формується герой фільму.
2010 – Спеціальна нагорода журі на Фестивалі Польських Фільмів у Ґдині
2010 – Приз глядацьких симпатій на Міжнародномукінофестивалі у Катовицях
2011 – Спеціальний приз на Всепольському Фестивалі Кіномистецва «Провінціоналія» у Вжешні
2011 – Нагорода «Срібна шабля» Міжнародного Фестивалю Історичних та Військових Фільмів у Варшаві
12 квітня - Чорний четвер. Янек Вишневський загинув.
Польща, 2011 р.,105 хв.
Режисер: Антоні Краузе
Ролі виконують: Марта Гонзатко, Міхал Ковальський, Пйотр Андрушкевич, Вікторія Крашевська, Зоф’я Смагацка, Марта Кальмус-Янковська, Цезарі Рибіньський, Войцех Пшоняк, Пйотр Фрончевський
Маштабна інсценізація з вражаючою реконструкцією драматичних подій у Ґдині 1970 року, що закінчилися брутальним розгоном маніфестантів відділами внутрішніх військ і міліції, у наслідок яких загинули люди.
2011 - Спеціальна відзнака журі на Фестивалі Польських Фільмів у Ґдині
13 квітня - Роза
Польща, 2011, 98 хв.
Режисер: Войцех Смажовський
Ролі виконують: Марчін Дорочіньський, Агата Кулеша, Кінга Прайс, Яцек Брацяк, Мальвіна Бусс, Маріан Дженджєль, Ерик Любос, Лех Диблік, Анджей Конопка, Олександр Хохлов.
Літо 1945 року. Тадеуш, колишній солдат АК (Армії Крайової), у якого війна забрала все, мандрує Мазурами. Він зустрічає дружину німецького солдата. Тадеуш був свідком смерті чоловіка своєї нової знайомої. Ружа, яка самотньо мешкає у великому будинку, приймає Тадеуша дуже холодно, але дозволяє переночувати. Тадеуш допомагає жінці у роботі по господарству. Ружа, хоча й не зізнається у цьому, потребує захисту і тепла. На тлі знищеного війною пейзажу, де надія перетворилася лише на засіб пропаганди, між двома людьми з різних світів народжується кохання…
2011 – Приз за найкращу чоловічу роль для Марчіна Дорочіньського на Фестивалі Польських Фільмів у Ґдині
2011 – Приз Міжнародної Федерації Кіноклубів «Дон Кіхот»
2011 – Нагорода журналістів за «зворушливу оповідь, яка повертає віру у кохання наперекір долі, за змалювання важливого моменту європейської історії».
14 квітня - Кі
Польща, 2011, 98 хв.
Режисер: Лешек Давід
Ролі виконують: Рома Гонсьоровська, Адам Вороновіч, Каміль Малєцький, Кшиштоф Оглоза, Сильвія Ющак, Аґнєшка Сухора
Головна героїня стрічки Кі – енергійна, життєлюбна мати дворічного Пйо. Вона поспішає жити у цьому постійному бігу зустрічає Міко. Це зустріч двох світів, які ніколи не мали би зустрітись. Це довга дорога до відкриття самих себе. Молоді люди вчаться жити і брати на себе відповідальність. Жінка не погоджується на обмеження, що спричинені вихованням маленької дитини. Вона не хоче жити за схемою власної матері – бути самотньою жінкою, змученої вихованням дитини. Вона намагається жити яскраво, швидко та інтенсивно. Зв’язки Кі з чоловіками не стають зобов’язаннями. Хоча згодом саме ці складні стосунки допомагають їй дозріти до справжнього кохання і взяти на себе відповідальність за себе і свого маленького сина.
Нагорода ім. Станіслава Ружевича для режисера Лешека Давіда на Фестивалі Кінодебютів «Молоді і фільм» у Кошаліні (2011)
Нагорода за жіночу роль для Роми Гонсьоровської на Фестивалі польських фільмів у Ґдині (2011)
15 квітня - Ерратум
Польща, 2010 р.,91 хв.
Режисер: Марек Лехкий
Ролі виконують: Томаш Кот, Ришард Котис, Каріна Кункєвіч,
Томаш Радавець, Януш Міхайловський
Якби ми могли повернутися назад і почати все наново...
Дружина, син, хороша робота - у житті Міхала усе влаштовано. Одного разу він вирушає до свого рідного міста лише на один день, але життя пропонує інший сценарій – дорогою трапляється нещастя. Герой залишається у місті, з якого колись так мріяв втекти. Повертаються спогади, забуті мрії, гортаються сторінки минулого. Все це починає поступово змінювати його життя...
2010 - Нагорода за найкращий режисерський дебют на Кінофестивалі польських фільмів у Ґдині.
16 квітня - Заскок
Польща, 2011 р., 85 хв.
Режисер: Ґжегож Зґліньський
Ролі виконують: Роберт Вєнцкєвич, Лукаш Сімлат, Габріела Мускала, Маріан Джєндзєль, Анна Томашевська, Кароліна Комінек, Павел Томашевський, Павел Ференц
Брати Альфред і Єжи стають учасниками неприємного інциденту. Під час подорожі приміською залізницею декілька хуліганів чіпляються до дівчини. Єжи стає на її захист, а от Альфред, навпаки, пасивно реагує і стає свідком трагедії, що сталася із молодшим братом, якого викинули з потягу на повній швидкості.
2011 - Нагорода за найкращий сценарій для Януша Марганського і Ґжегожа Зґліньського на Кінофестивалі польських фільмів у Ґдині.
2011 - Нагорода за найкращий режисерський дебют на Кінофестивалі польських фільмів у Ґдині.
17 квітня - Чудове літо
Польща, 2010 р.,90 хв.
Режисер: Ришард Брильський
Ролі виконують: Хелена Суєцька, Катажина Фігура, Марек Каспчик, Єжи Треля, Брогніслав Вроцлавський, Цезарі Лукашевич, Антоні Павліцкі, Марцін Лучак, Яцек Лучак
Кохання – сліпе і немає сумніві, що на кожного десь чекає його друга половина. Але сталося так, що стріла Амура потрапила у серця одразу двох чоловіків, а об’єктом їхніх мрій стає неприваблива місцева дівчина Кітка. З цієї повній чорного гумору комедії ми довідаємось, що потрібно зробити, аби закадрити дівчину з нелегким характером. За її увагу змагатимуться Рудий (Цезарі Лукашевич) і Конрад (Антоні Павліцкі), які працюють у конкуруючих між собою похоронних бюро. За вибором Кіткі уважно стежить її мати (Катажина Фігура)- місцева секс-бомба, яка знає наскільки важливим у житті є справжнє кохання, і яка зробить усе можливе, аби хоча б трохи допомогти долі.