Дошкільний навчальний заклад № 37 санаторного типу під назвою „Казочка" для дітей з малими та згасаючими формами туберкульозу відвідує 250 малюків.
Введений в експлуатацію 03.03.1969 р. Типовий проект на 240 місць.
Працюють 10 груп.
З них:
- 2 групи раннього віку ( 3-й рік життя);
- 8 груп дошкільного віку, з них:
- 2 групи 4-го року життя;
- 2 групи 5-го року життя;
- 3 групи 6-го року життя;
- 1 група 7-го року життя.
Також працює група цілодобового перебування. Групи укомплектовані згідно з віком дітей.
Дошкільний заклад повністю забезпечений педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. За професійним складом всі педагогічні працівники мають педагогічну освіту.
Вихователі постійно підвищують свій фаховий рівень на курсах підвищення кваліфікації та шляхом заочного навчання. Очолює заклад завідуюча Мартинова Світлана Вікторівна.
Навчання і виховання дітей здійснюється українською мовою за програмою "Малятко". Проводяться заняття з різних розділів програми, заходи і дозвілля музично-естетичного циклу та фізкультурно-оздоровчого характеру. В дошкільному закладі працює психолог, що забезпечує психологічну допомогу та корекцію психофізичного розвитку дітей.
В дошкільному закладі створенні безпечні умови для охорони життя і здоров'я дітей: систематично проводяться перевірки дотримання протипожежних норм, інструктажі з працівниками з питань дотримання техніки безпеки, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дошкільних закладів.
Турбота про здоров'я дошкільників була завжди пріоритетним завданням закладу.
В дошкільному закладі створені належні умови для повноцінного розвитку та оздоровлення дошкільників. В практику роботи впроваджуються як традиційні, так і нетрадиційні методи загартовування:
- профілактичне лікування відварами лікарських рослин,
- аромотерапія,
- вітамінотерапія,
- полоскання горла в період карантину на захворювання грипом.
Систематично, з дотриманням всіх вимог, здійснювалось загартовування повітрям, водою з використанням дихальної гімнастики, точкового масажу, коригуючих вправ. Два рази на тиждень проводяться спеціальні заняття корекційно-лікувальної гімнастики для дітей, що мають вади постави та стопи. Працює фізіотерапевтичний кабінет, де медичні працівники проводять масаж, профілактичне лікування за допомогою тубус-кварцу, УВЧ, інгаляції. Планомірно і систематично проводились всі форми фізкультурно-оздоровчих заходів, робота з питань прищеплення дошкільникам навичок збереження та зміцнення власного здоров'я. Все це сприяє загальному фізичному розвитку, загартуванню, оздоровленню та зниженню захворюваності.
На належному рівні здійснюється медичне обслуговування. Один раз на рік проводиться огляд дітей вузькими спеціалістами. В дошкільному закладі працює лікар-педіатр, який постійно проводить огляди дітей, призначає лікувально-профілактичне лікування, здійснює контроль за проведенням фізкультурно-оздоровчих заходів та загартуванням.
Дітям, які потребують, проводиться хіміопрофілактика (ізоніазідом і фтивазидом).
Відповідно до вимог чинного законодавства у дошкільному закладі організоване чотирьохразове харчування. Якість та різноманітність харчування задовільні. Щоденно в раціон харчування входять м'ясні та рибні страви, масло, молоко, свіжі овочі та фрукти, різноманітні крупи, соки, тощо. Страви готуються у відповідності із затвердженими нормами харчування на одну дитину із дотриманням технології.
Багато уваги приділяється вихованню творчих здібностей і талантів вихованців закладу. Приємно відзначити нашу участь у конкурсах "Маленька Панночка", "Чарівна квітка" та інших загальноміських заходах.
В дошкільному закладі працюють гуртки за здібностями та інтересами:
- танцювальний,
- "Кмітливі математики",
- "Добра казка" (театральний гурток),
- "Співаночка" (вокальний гурток),
- "Веселкові барви" (гурток розважального малювання),
- "Паперове чудо" (гурток оригамі),
- "Умілі руки" (гурток м'якої іграшки).
Значна увага приділена створенню предметного середовища для розвитку творчих ігор, яке повністю задовольняє потреби малюків і відповідає сучасним умовам.
Хороші показники готовності дітей підготовчої групи до навчання в школі. Результати обстежень рівня знань та вмінь дошкільників свідчать про правильний підхід та вибір вихователями ефективних методів і прийомів навчання старших дошкільників.
Більшість дошкільників мають високий рівень інтелектуальної, мотиваційної та емоційно-вольової готовності до школи. У них сформовані навички культури поведінки, самоконтроль, індивідуальний досвід та позитивні якості особистості.
В дошкільному закладі створені умови для впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес:
досвід В.О.Сухомлинського з питань ознайомлення дошкільників з природою;
технологія естетико-екологічного виховання Тарасенко Г.С.;
досвід Н. Баглаєвої „Логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку";
методика розвитку і комплексної корекції різних сторін психіки дітей дошкільного віку М.І. Чистякової.
Відповідно до вимог чинного законодавства у дошкільному закладі працюють органи самоврядування:
- рада закладу;
- батьківський комітет;
- рада по харчуванню.
Вжито багато заходів щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.