Шановна Ірино! Стосовно будівництва: після Вашого звернення декілька структурних підрозділів міської ради розпочали перевірку законності будівництва об’єкту, що дійсно зайняло певний час. Але спеціалісти перевірили усі наявні документи та з’ясували усі обставини, зокрема й те, що у 2008 році інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області власнику вказаної квартири було видано дозвіл на виконання будівельних робіт з реконструкції квартири з прибудовою для обладнання офісних приміщень. Були проведені і громадські слухання – це зафіксовано у протоколі слухань від 14.10.2008 року. Також встановлено, що власник квартири сплачував податок за сервітутне користування земельною ділянкою до 2018 року включно.
За Вашим зверненням працівники департаменту архітектурно-будівельного контролю міської ради (з 2017 року повноваження ДАБІ передані органам місцевого самоврядування) – виїхали на місце. І, за наданою мені інформацією, роз’яснили власнику вказаної квартири про необхідність врахування та недопущення порушення інтересів суміжних співвласників будинку під час виконання будівельних робіт. В результаті власником квартири №38 по просп. Юності, 44 прийнято рішення про зупинення виконання будівельних робіт до вирішення даного питання по суті. Станом на зараз будівельні роботи не проводяться. Дякую.
P.S. Ви дійсно правильно говорите, що будинок є співвласністю мешканців. Тому доглядати, ремонтувати та утримувати його мають мешканці. До речі, в цьому питанні міська влада допомагає людям у капремонті і фінансує 70% вартості робіт.
Стосовно прибудинкової території – вона стає спільною власністю мешканців лише тоді, коли оформлена належним чином (приватизована). Є певна процедура, яку потрібно для цього пройти. Але жителі Вашого будинку, на жаль, цього не зробили. Починати потрібно зі створення ОСББ, і вже юридична особа (ОСББ) матиме право приватизувати прибудинкову територію. Тому земля наразі знаходиться в комунальній власності громади.