Шановна Ганна! Я розумію Ваше бажання мати можливість народжувати із партнером. Це дійсно особлива і важлива подія в житті кожної сім’ї. Головне, що в цей час бажає подружжя, щоб і дитина, і жінка швидко оговтались від пологів і були здоровими. Наразі народження малюків відбувається у дуже важкий час, коли в усьому світі, в тому числі і у Вінниці, пандемія коронавірусної інфекції. За інформацією, наданою мені департаментом охорони здоров’я, саме для недопущення поширення COVID-19 у пологових будинках і введені обмеження щодо партнерських пологів. Таке рішення – це не чиясь забаганка. Ніхто не хоче обмежувати людей у їхніх свободах без серйозних на те причин. Наразі через нехтування елементарними протиепідеміологічними заходами кількість інфікувань коронавірусом у Вінниці щодня зростає. Наша інфекційна лікарня уже майже заповнена. Це досить серйозні й тривожні сигнали, тому адміністрації лікарень зобов’язані адекватно реагувати на подібні ситуації. Дозволивши партнерські пологи та перебування сторонніх осіб в закладі, адміністрація не зможе забезпечити належний контроль та нагляд за постійним перебуванням партнера у закладі з моменту пологів і до виписки, щоб уникнути його додаткових контактів. Тому поки що медичні заклади вимушені запроваджувати такі механізми захисту пацієнтів і персоналу. Дуже сподіваюсь на Вашу особисту відповідальність та чітке розуміння усіх ризиків та небезпек. Бажаю здоров`я Вам та Вашим близьким! Дякую.
P.S. Також надаю інформацію, відповідно до яких нормативно-правових документів прийнято рішення про обмеження партнерських пологів.
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 та від 20.05.2020 р. №392 на всій території України було запроваджено карантин у зв`язку із поширенням COVID-19.
Згідно ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних хвороб.
Ст. 29 вказаного Закону встановлено, що карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватись режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситись інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Враховуючи зазначене, з метою запобігання поширенню захворюваності на коронавірусну хворобу, а також у зв`язку із введенням на всій території України надзвичайної ситуації з розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, у закладах охорони здоров`я за рішенням адміністрації можуть бути введені обмежувальні заходи, в тому числі тимчасова заборона на проведення партнерських пологів.