Відповідь:

Шановний Ігорю! Щодо кольорів фасадів: відповідно до ст. 14 Закону України «Про архітектурну діяльність» проектне рішення об’єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення – погоджує головний архітектор міста. Власники приміщень повинні надавати йому на погодження паспорти опорядження фасадів будівель. За інформацією департаменту містобудування та архітектури, коли у 2017 році Підприємство споживчої кооперації «Госпрозрахункове об’єднання ринків м. Вінниці» розпочало опоряджувальні роботи будівлі ринку «Урожай» за відсутності передбачених чинним законодавством погоджень і дозволів, вказаним департаментом було підготовлено та надіслано підприємству припис щодо необхідності виготовлення паспорту опорядження фасадів будівлі та надання цього документу на погодження головному архітекторові міста. Але адміністрація підприємства вимоги припису так і не виконала. Як мене проінформував головний архітектор міста Олександр Рекута, на даний час питання подальшого вирішення цієї проблеми перебуває в юридичній площині на контролі виконавчих органів міської ради.

Щодо Вашого питання по ліфтам. На обслуговуванні ліфтових організацій міста знаходиться 1646 ліфтів в багатоквартирних будинках. Департамент житлового господарства щорічно забезпечує проведення капітального ремонту ліфтів у висотних будинках. Лише упродовж трьох останніх років було капітально відремонтовано 207 ліфтів (2015 р. – 53; в 2016 році – 74; 2017-й – 80). В цьому році вже проведений капремонт 24 ліфтів. І ще 9 – стоїть у плані до кінця року.

Стосовно плодових дерев, то згідно з законодавством у цій сфері, видалення зелених насаджень на території міст здійснюється у разі:

- будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;

- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

- проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

- досягнення деревом вікової межі;

- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

- ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Крім того, хотів би зауважити, що навіть у разі необхідності видалення аварійного дерева, - має бути складено акт обстеження спеціальної комісії з визначення стану зелених насаджень. І лише після проходження усіх процедур і отримання дозвільних документів – дерево може бути видалено.

І щодо забруднення ріки. Ви якось по-своєму очевидно прочитали мої слова, бо я не писав, що забруднювати можна. А писав, що це комплекс питань, якими мають займатись спільно різні відомства та служби, в тому числі міська рада в межах тих повноважень, які ми маємо. А стосовно заборони у країнах ЄС використовувати пластикові пляшки (до речі, в ряді європейських країн заборонено користуватись і пластиковими пакетами) – я такі рішення би підтримав. Але ухвалення законів згідно із Конституцією України – це прерогатива Верховної Ради. Дякую.


Переглядів: 1561
Поширень: 0