12 серпня у Вінниці відбулося чергове експертне обговорення стратегічного розвитку перспективної Вінницької міської ОТГ. Обговорювали тему «Культура і туризм в наступному десятилітті. Публічні простори як підсилювачі ідентичності». Подія відбулась в режимі ZOOM-конференції.
Стратегія розвитку Вінницької міської ОТГ до 2030 року має містити пріоритети розвитку на наступні 10 років не лише Вінниці, а й сусідніх сіл, які відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 травня 2020 р. № 512-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Вінницької області» мають увійти до Вінницької міської об’єднаної територіально громади.
«Сучасні умови вимагають від нас розуміння того, що відбувається не поглинання територій, а формується взаємодія й кооперація громад. Важливо, щоб жителі цих територій розуміли, що поглинання або стертя ідентифікації не буде. Навіть мікрорайони міста сьогодні мають свої особливості. У нас в місті існує прекрасна громадська ініціатива, яка кілька років тому спільно з істориками, журналістами та дослідниками видала книгу «Історії Старого міста». Це унікальне видання, яке розповідає про історію району, який «народив» Вінницю, яку ми сьогодні знаємо. Такі дослідження ми могли б зробити по всій Великій Вінниці. Такі ініціативи потрібно розвивати у найближчі роки», – розповіла заступниця директора з музейно-виставкової роботи КП «Центру історії Вінниці» Олеся Коваль.
Під час обговорення теми «Культура і туризм в наступному десятилітті. Публічні простори як підсилювачі ідентичності» директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук зазначив, що уже працюють з селами які об’єднуються з містом.
«Департамент культури останні роки працює над тим, щоб в першу чергу вінничани, перебуваючи у публічних просторах, не були просто спостерігачами культури, вони мають бути задіяні в процесі її створення, брати активну участь у культурному житті міста. І прикладом тому є багато заходів, які ми проводимо. Що стосується закладів культури та публічних просторів громад, які до нас приєднуються, на превеликий жаль, вони на сьогодні дещо не розуміють того, що ми зробили у Вінниці і хочемо це започаткувати у них. Публічні простори мають зламати стереотипи сприйняття взагалі культури як такої. Якщо взяти, наприклад, Централізовану бібліотечну систему міста, то сьогодні я пишаюся тим, що я працюю у команді, яка трансформувала бібліотечну систему, і сьогодні вона є взірцевою для інших міст. Ми показали людям, що бібліотеки – це соціокультурні центри, в яких можна не тільки читати. Хочу, щоб люди розуміли, що культура змінюється кожного дня, як і наше життя. І вона має бути нестандартною та креативною», - зазначив Максим Філанчук.
Заступник директора департаменту маркетингу та туризму, начальник відділу розвитку туризму Станіслав Данілов закликав усіх бажаючих долучатися до обговорення Стратегія розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року.
Крім того усі активні громадяни та громадянки, яких мають ідеї щодо розвитку культура і туризм в наступному десятилітті, активізації публічних просторів як підсилювачів ідентичності можуть надсилати свої пропозиції на електронну скриньку [email protected]. Детальна інформація за посиланням.