На сьогодні ситуація по захворюваності на COVID-19 залишається напруженою. За останні 14 днів при нормативному показнику для Вінниці не більше 148 нових хворих, ми маємо 638 випадків. Це перевищення в 4,4 рази. МКЛ №1 та №3 завантажені на 90 %. Про це сьогодні розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш під час онлайн-пресконференції.
Відповідно до вчорашнього рішення Державної комісії ТЕБ та НС місто Вінниця віднесена до «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки.
«За останні два тижні ми маємо 638 випадків інфікування коронавірусом. Це майже у 4,5 рази більше, ніж має бути по нормативах. За останню добу у Вінниці зафіксовано абсолютно новий антирекорд – 81 інфікований коронавірусом. Минулого тижня ми мали 73 випадки. Для того, щоб ми перебували у зеленій зоні має бути не більше 10-11 випадків за добу. Тому динаміка свідчить про те, що рівень поширення коронавірусної інфекції у місті долає всі можливі межі щодо зелених зон. Тому за рішенням комісії ТЕБ та НС з понеділка Вінниця переходить у «помаранчеву» зону», – повідомив Олександр Шиш.
Також директор департаменту охорони здоров’я розповів про завантаженість лікарень. «На сьогодні у МКЛ №1 та №3 з ковідом і підозрою перебуває 247 пацієнтів, з них 215 вінничан. Ці дві лікарні вже завантажені на 90 %. Сьогодні пацієнтів з ознаками COVID-19 приймає по графіку районна лікарня. Бентежить те, що у реанімації першої міської лікарні на ранок було 16 пацієнтів. В цілому на кисні у першій міській лікарні перебуває сто пацієнтів. Це дуже багато – лікарні перевантажені. Також вінничани лікуються у Вінницькій центральній районній лікарні, Барській, Тульчинській, Шаргородській, Гайсинській, Жмеринській, Калинівській. Двоє дітей перебуває у дитячій інфекційній обласній лікарні. Амбулаторно вдома лікуються 896 пацієнтів і під спостереженням сімейних лікарів з підозрою на ковід – 1431 особа», – зазначив Олександр Шиш.
З початку епідемії у Вінниці зареєстровано вже 3297 лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом, з них 224 випадки у дітей (6,8%), 359 випадків серед медичних працівників (10,9%).
На даний час одужало 2246 осіб, з них – 176 дітей, 296 – медичних працівників. Від ускладнень, спричинених COVID-19, померло 55 вінничан.
Заступник начальника міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Людмила Крутікова розповіла, яким чином відбувається контроль за дотриманням протиепідемічних правил у людних місцях.
«З початку вересня, коли загальноосвітні школи були відкриті, фахівці почали здійснювати моніторингові обстеження щодо дотримання протиепідемічних вимог, зокрема, щодо використання засобів індивідуального захисту, наявності антисептику, вологого прибирання приміщень, утилізації використаних засобів індивідуального захисту та інших питань. Всього ми перевірили станом на сьогодні 21 школу, у 9 закладах були виявлені порушення, за які складено 12 протоколів. Хочу відмітити, що у цьому місяці, буквально на цьому тижні, ми проводили перевірку основного перевізника пасажирів у місті – КП «Вінницька транспортна компанія». Ми оглядали самі транспорті засоби, зокрема трамваї, фіксували, чи пасажири використовують засоби індивідуального захисту. За результатами перевірок було складено три протоколи. Також був перевірений автобусний парк, де обстежувалось, як здійснюється миття транспорту. Також велика робота була проведена щодо моніторингових обстежень закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі. Проводилось обстеження салонів краси, перукарень, готелей. Всього станом на 1 жовтня було складено 250 протоколів на посадових осіб на об’єктах різного призначення на суму більше 39 тисяч гривень. Перевірки продовжуються. Ми проводимо комісійні обстеження з залученням працівників Муніципальної варти, департаментів. Тобто контроль щодо дотриманням заходів триває постійно», – розповіла Людмила Крутікова.