МОЗ визначив, які симптоми є підставою для госпіталізації у відділення, де лікують хворих на COVID-19

Лікарні міста, які лікують хворих на коронавірус, наразі завантажені на 90%. Міністерством охорони здоров'я України визначені покази для госпіталізації хворих з підозрою/підтвердженим випадком COVID-19Визначено, з якими показниками хворі повинні перебувати у медичних закладах, а хто - під наглядом сімейних лікарів. Про це розповів директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш.

В першу чергу Олександр Шиш наголосив на важливості дотримання протиепідемічних заходів. "У нас є люди, які вважають, що коронавірусу немає. Вони нехтують елементарними правилами: вони перестали мити і обробляти руки, не носять маски, не дотримуються соціальної дистанції. Інша категорія людей, коли з'являються симптоми, які схожі на ковідну пневмонію, починає панікувати і вимагає термінової госпіталізації. Наразі є нові правила госпіталізації, які визначені Міністерством охорони здоров'я. Вони не передбачають термінової госпіталізації всіх пацієнтів лише за наявності пневмонії на рентгені або СКТ. Є цілий ряд показів до госпіталізації, які в першу чергу мають контролювати сімейні лікарі", - зазначив Олександр Шиш

Стаціонарному лікуванню підлягають хворі на COVID-19 та з підозрою і з діагностованою пневмонією, часто з проявами ядухи (утрудненого дихання), коли частота дихання за одну хвилину збільшується понад 30; коли сатурація (насичення крові киснем) при вимірюванні пульсоксиметром - менше 93 %; коли температура тіла вдома не збивається при прийомі жарознижуючих препаратів  протягом півтора - двох годин менше 38,0 градусів, а не виключно з подальшим її підвищенням; коли хворий відноситься до групи ризику з розвитку ускладнень маючи супутню патологію, а саме: тяжкий перебіг гіпертонії та цукрового діабету, тяжкої хронічної дихальної та серцево-судинної  патологіїї, ниркової недостатності, алергічної хвороби, онкологічних захворювань та інші. 



Переглядів: 8031
Поширень: 3