У Вінницькій територіальній громаді інспектори по перевірці водних об'єктів та прибережно-захисних смуг перевіряють, чи правильно облаштовані вигрібні ями у приватному секторі та чи не зливають мешканці нечистоти до водойм.
За пів року обстежили 45 струмків на території Вінницької міської територіальної громади, а на порушників склали 50 адміністративних протоколів.
Про це звітують на сайті Вінницької міськради.
“Мобільні групи розпочали роботу з середини березня. До складу мобільних груп входять інспектори Муніципальної варти, екологічної служби. Під час рейдів обстежують малі річки, струмки й озера. А у разі виявлення скидання нечистот, забруднення водойм побутовим сміттям – складають адмінпротоколи. Такі мобільні групи працюють і на приєднаних територіях – Вінницько-Хутірському, Стадницькому та Деснянському округах”, - пишуть на сайті.
"Головна мета роботи мобільних груп - виявляти та запобігати в подальшому забрудненню водойм. Якщо помітили правопорушення, складаємо адмінпротоколи. Відтак містяни, які зливають нечистоти до струмків та озер, повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 340 до 1360 грн. Якщо ж такі протиправні дії зафіксували з боку суб'єктів підприємницької діяльності, то сума штрафу для них становитиме від 850 до 1700 грн", - говорить начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.
За словами Чигура, у разі виявлення забруднення прибережно-захисних смуг або водойм побутовим сміттям, порушників штрафують не одразу, а дають можливість навести лад та прибрати непотріб.
«Після цього наші інспектори проведуть повторну перевірку, і, якщо припис не буде виконано – тоді представники мобільної групи складають адміністративний протокол, і порушнику доведеться сплатити штраф», - каже Віталій Чигур.
Приписи можуть отримати як власники приватних будинків, так і міські служби.
Повідомляти про випадки засмічення або забруднення водойм на території Вінницької громади можна диспетчерам відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60, або за телефоном Ситуаційного центру: 067-4-102-101.