14 липня рф завдала підступний ракетний удар по Вінниці. У наслідку - десятки загиблих та сотні поранених. Окрім того, зазнали руйнувань житлові будинки, розташовані неподалік місця теракту. При Вінницькій міській раді було створено спеціальні комісії з обстеження для фіксації пошкоджень. Тим часом для допомоги місцевій владі з усунення наслідків долучився не лише місцевий бізнес, а й Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні МОМ.
«Після трагедії у Вінниці 14 липня Представництво Міжнародної організації з міграції запитало місцеву владу про необхідну допомогу й отримала список потреб. Виходячи з наявності матеріалів на складах МОМ, для Вінниці було виділено брезент, фанеру та гвіздки для негайного закриття пошкоджень у постраждалих будівлях», - розповідають у МОМ. Таким чином 2880 м² фанери та 3600 м² брезенту вже доставили до Вінниці.
«Вдячні Представництву Міжнародної організації за надану допомогу. Отримані матеріали наразі є дуже необхідними. Брезент використаємо для накриття покрівлі, що допоможе уникнути подальших руйнувань та підтоплень квартир у разі негоди. А фанерою перекриємо вибиті вікна та двері», - каже директор департаменту житлового господарства ВМР Роман Фурман.
Вже не вперше МОМ надає допомогу Україні та вінничанам зокрема. Починаючи з весни організація допомагає Вінниччині реагувати на нагальні потреби з розміщення внутрішньо переміщених осіб, надаючи громадам і центрам розміщення ВПО непродовольчі товари, пральні машинки і сушарки, кухонні набори, засоби гігієни, здійснюючи ремонти колективних центрів та покращуючи санітарні умови.
Довідка: Представництво МОМ тісно співпрацює з Урядом України та іншими партнерами – громадянським суспільством, науковими установами, приватним сектором, асоціаціями мігрантів та діаспори, агентствами ООН тощо – задля підтримки гуманної, безпечної та впорядкованої міграції для блага мігрантів та суспільства.
Після початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми та проєкти на гуманітарну допомогу переселенцям та підтримку громад, що їх приймають, а також на нагальні потреби людей у постраждалих деокупованих регіонах України.