До 100 тонн крафтового пива щомісяця виробляють на підприємстві у Вінниці

На базі Вінницької харчосмакової фабрики варять живе пиво під торговою маркою Barley&Hops. За рік роботи уже створили шість видів вінницького хмільного напою. А нещодавно виробництво розширили, і це дозволило виготовляти майже вдвічі більше пива – до 100 тонн за місяць. Власник підприємства планує відкривати фірмові магазини і у різних районах міста та області.

Про це повідомляє департамент маркетингу міста та туризму Вінниці.

«Ми працюємо за німецьким законом пивоваріння, який говорить про те, що в пиво не можна додавати того, що не є натуральне. Тому наше пиво – без домішок, без стабілізаторів і прискорювачів бродіння. Стараємося робити натуральну якісну продукцію за доступною ціною. Для того, щоб зробити пиво, потрібно насправді лише чотири інгредієнти: вода, солод, дріжджі і хміль», – розповів Сергій Семенюк, комерційний директор та співвласник Вінницької харчосмакової фабрики.

Шість видів вінницького пива

Минулого літа починалось все з чотирьох видів пива, а зараз у Вінниці варять уже шість. Продукт виготовляють на сучасному обладнанні угорської компанії ZIP Technologies, а сировину привозять з Австрії та Словаччини. Лінія виробництва повністю автоматизована, і в процесі варіння задіяно лише чотири людини.

Зараз у Вінниці можна скуштувати такі види вінницького пива:

«Блонд-ель» – світле фільтроване пиво верхнього бродіння з легким квітковим ароматом.

«Голд-ель» – світле нефільтроване пиво, більш насичене і щільне у порівнянні з «Блонд-елем». Має легку гірчинку і більш насичений квітковий аромат.

«Вінниця лагер» – м’яке класичне фільтроване пиво (преміум світле). Подібне до чеського Pilsner, але без гірчинки.

«Вайсбір» – пшеничне світле нефільтроване пиво, еталон німецького пивоваріння. В наварку додають коріандр, чорний перець і цедру апельсина для легкої цитрусової нотки.

«Віденське» – напівтемне лагерне пиво, що має у складі п’ять солодів. Присутній легкий карамельний смак і більш виражена гірчинка.

«Гіпаніс» – темне пиво по типу дункеля.

Про розширення виробництва

Пікові продажі пива припадають на літній період. Тож підприємство заздалегідь планувало придбати додаткове обладнання і збільшити об’єми виробництва вінницького пива.

«До повномасштабного вторгнення ми поїхали з братом в Угорщину, до виробника обладнання на завод ZIP Technology, і підписали контракт на купівлю ще п’яти ємностей. Але почалось вторгнення росії, і ми дуже довго думали з сім’єю (тому що в нас сімейний бізнес), розширюватися чи ні, тому що це інвестиції, незрозуміло, що далі буде і як… Але вирішили, що інвестуємо. У нас був контракт з розстрочкою, але через війну довелося практично 100% одразу проплатити. Ми це зробили, завезли обладнання, своїми силами його встановили, самі все налаштували, запустили і почали варити», – пояснив Сергій Семенюк.

Тож якщо раніше могли варити приблизно 50-60 тонн пива щомісяця, то зараз вийшли на рівень 95-100 тонн. Об’єми залежать від сорту пива, яке виробляють.

Про розширення асортименту

Асортимент вінницького пива фабрика планує розширити вже до кінця цього року. Залежно від завантаженості, це буде одна чи дві позиції, але точно можна говорити про те, що з’явиться мюнхенський медовий хелес. Його тестову партію планують варити вже на початку жовтня.

«Поки ми не можемо поставити на виробництво щось нове, тому в усіх ємностях перебуває продукт. Взимку споживання пива зменшується. Невеликий спад починається вже в кінці вересня, і тоді в нас буде більше можливостей для експериментів. Тому якщо щось нове вийде, це буде не раніше грудня», – поділився підприємець.

Де можна скуштувати напій?

У Вінниці пиво Barley&Hops можна знайти у багатьох закладах гостинності: «Чан монаха», «Red Moon», «Карабас», «Ліга Бар», «Нова провінція» та в інших барах і ресторанах. Але у цих закладах можна придбати і скуштували лише деякі види. Увесь асортимент Barley&Hops ексклюзивно представлений лише у фірмових магазинах. Поки що у Вінниці таких два (по вул. Замостянська, 5а і вул. Скалецького, 15), та незабаром має з’явитися ще кілька магазинів.

«Приємно, що наше пиво подобається, і за ним приїжджають з різних районів міста. У вихідні чи святкові дні у нас велике навантаження і великі черги. Тому плануємо відкрити невелику мережу з 5-6-7 магазинів у різних локаціях, щоб люди могли зручно добиратися. Для цього зараз активно шукаємо нові місця», – розповів Сергій Семенюк.

Barley&Hops позиціонує себе як локальний бренд, спрямований на розвиток у місті Вінниця та Вінницькій області. Крафтову продукцію вже завозили у Хмільник, Гайсин і Муровані Курилівці. Водночас пиво купують дистриб’ютори і з інших регіонів: Житомир, Умань, Київ, Одеса і навіть Миколаїв.



Переглядів: 2806
Поширень: 1