У Вінницькій міській територіальній громаді регулярно проводиться робота з підготовки та перевірки споруд цивільного захисту населення, які вінничани можуть використовувати у випадках надзвичайних ситуацій. Сьогодні, 18 серпня, міський голова Сергій Моргунов зустрівся з балансоутримувачами та власниками захисних споруд. На засіданні обговорили стан приміщень, які можуть використовуватись для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога». На зустрічі йшлось про необхідність привести відповідні приміщення у належний санітарний та протипожежний стан: полагодити комунікації, облаштувати місця для сидіння, зробити вентиляцію тощо.
Робота по приведенню захисних споруд в готовність почалася ще у минулому році. В грудні 2021 року було прийнято рішення виконавчого комітету міської ради про приведення захисних споруд у готовність. Відповідно до цього рішення керівники всіх рівнів повинні були вжити заходів щодо приведення у належний стан об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.
Нещодавно у Вінниці оновили перелік приміщень, які можуть використовуватись для тимчасового перебування населення під час «Повітряної тривоги». Визначили 1339 об’єктів.
Сьогодні, 18 серпня, міський голова Сергій Моргунов зустрівся з представниками підприємств та установ, на території яких є захисні споруди.
«У грудні минулого року було прийнято рішення виконавчого комітету щодо підготовки захисних споруд до належного стану в умовах воєнного часу. І ми провели вже достатньо серйозну роботу по підвальних приміщеннях житлових будинків, по укриттях, які є на балансі комунальної власності Вінницької міської ради, проводимо роботи і з приміщеннями, які у власності обласної ради. Паралельно, хоча і зі складнощами, але проводимо роботу з тими об’єктами, які знаходяться у державній власності. Є ряд об’єктів, які знаходяться на балансі або на території підприємств. І нам необхідно відпрацювати роботу таким чином, щоб ці об’єкти були готові, щоб у разі повітряної тривоги люди могли сховатись від ймовірних ракетних ударів», - говорить міський голова Сергій Моргунов.
Директор департаменту цивільного захисту міської ради Олег Парфілов зазначив, що деякі власники захисних споруд не утримують в належному стані свої сховища та укриття.
«Сьогодні на нараді ми вели мову про проведення ремонтів для того, щоб можна було тимчасово там розмістити людей на час повітряної тривоги. Ця робота займе небагато часу і ресурсу. Проблеми у всіх майже однакові – відсутність водопостачання, каналізації, електроенергії. Йдеться про підприємства, в радіусі яких за 500 метрів знаходяться житлові будинки», - зазначив Олег Парфілов.
Очільник громади доручив балансоутримувачам впродовж двох тижнів привести приміщення в належний санітарний та протипожежний стан: звільнити від сміття, впорядкувати входи, позначити їх відповідними табличками і покажчиками та надати безперешкодний доступ мешканцям.
«Всі сховища повинні бути в належному стані. Я би попросив зібрати всі свої зусилля, в тому числі й ресурс, для того, щоб там було чисто, було освітлення, вентиляція, каналізація. Необхідно облаштувати місця для сидіння, зробити розетки тощо. Тобто, це є суто ваша відповідальність згідно з Кодексом цивільного захисту. Ви повинні це розуміти. Тим більше, що це безпека і ваших працівників. Важливо, щоб доступ мали й люди, які знаходяться поруч поза територією підприємства під час повітряної тривоги. Щоб люди знали, що вони можуть прийти і сховатись тут. Також з департаментом цивільного захисту відпрацюємо можливість цілодобового доступу до таких укриттів. Те саме ми будемо робити по інших підприємствах: кафе, ресторанах, адміністративних будівлях тощо. Ми всі вінничани і повинні один за одного хвилюватись. Я прошу протягом двох тижнів провести необхідні роботи. І ми потім зробимо відповідний аналіз», - додав очільник Вінниці Сергій Моргунов.
Після усунення недоліків, захисні споруди, які знаходяться в задовільному стані, нанесуть на мапу приміщень для тимчасового перебування населення під час сигналу «Повітряна тривога». Нагадаємо, її роботу в тестовому режимі запустили вчора, 17 серпня.
Довідка:
Згідно із п. ч. 8, 9 ст. 32 Кодексу цивільного захисту, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб’єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають, за власні кошти.
У разі використання однієї захисної споруди кількома суб’єктами господарювання вони беруть участь в утриманні споруди відповідно до укладених між ними договорів. Тому, наприклад, за стан сховища колишнього заводу відповідають, акціонери товариства (власники), або орендар. Також це можуть бути приватні особи, управлінські компанії та ОСББ.