Поломки телевізорів або як обрати правильну модель

Сьогодні неможливо уявити оселю без телевізора. Адже сучасні моделі цих гаджетів не тільки транслюють наші улюблені канали. Завдяки телевізору можна гортати улюблений контент в інтернеті, влаштувати геймерські поєдинки, круту музичну вечірку або навіть домашній кінотеатр на дивані – все це можливості сучасного ТВ.

Ця техніка стала життєво необхідною для кожного з нас, тому вибираючи його варто знати тонкощі, які залежать не тільки від марки телевізорів, а й від їхнього виду матриці.

Таким чином, якщо ви збираєтесь купити телевізор і не помилитися з моделлю, а також щоб агрегат радував вас довгою і якісною роботою, важливо врахувати його основі характеристики та бути обізнаним стосовно правильної експлуатації приладу.

Розібратися у питанні, який купити телевізор на кухню, у вітальню чи спальню, а також звернути увагу на можливі проблеми, які можуть виникнути у процесі експлуатації ТВ, у нагоді стане наша стаття.

Різноманітні проблеми та поломки у телевізорів

Отже, ви купили телевізор, який вас влаштовує по всім параметрам і ви просто у захваті від користування ним. Але тут з’являється непередбачувана обставина – поломка. Не спішіть засмучуватись, адже є несправності, які можна вирішити самостійно:

  1. Телевізор не вмикається: перевірте кабель електромережі, який з’єднує ТВ з розеткою, на цілісність, далі щільність з’єднання кабелю з гніздом ТВ, чи добре вилка ввімкнута в розетку, а також справність пульту дистанційного управління.
  2. Телевізор не вимикається: проблемою може стати пульт ДУ. Перевірте наявність у ньому батарейок живлення (або замініть старі на нові) та його справність.
  3. Відсутнє зображення: перевірте чи не протермінована у вас оплата за послуги кабельного телебачення або ще раз переналаштуйте канали (вони могли пропасти якщо налаштування пройшли некоректно).
  4. Немає звуку: перевірте, чи не ввімкнули ви випадково на пульті режим «без звуку».

Якщо ви перевірили всі можливі варіанти вирішення проблеми самотужки і це не дало бажаного результату, це свідчить про серйозні пошкодження телевізора. Тому у таких ситуаціях варто звернутись до сервісного центру, де кваліфіковані спеціалісти проведуть повну професійну діагностику пристрою та запропонують вам варіанти вирішення проблеми.

Найпоширеніші з них є:

  1. Телевізор не вмикається і не вимикається – можливо перегоріла материнська плата або блок живлення пристрою.
  2. Відсутнє або погане зображення, але при цьому є звук. Причинами цього могли стати: поломка основної плати, пошкодження матриці, вийшов з ладу інвертор або ж перегоріла лампа підсвічування. Білий або сірий екран свідчить про погану роботу матриці або таймінгу контролера T-Con.
  3. З’явився сторонній шум або взагалі пропав звук – зламалась акустична система.
  4. Проблеми з управлінням телевізором – більш за все, що причиною таких випадків є несправність материнської плати.

Отже, щоб мінімізувати випадки появи несправностей варто дотримуватись наступних простих правил:

  1. Підключайте телевізор до електромережі тільки через стабілізатор напруги. Так ви уникните скачків електроенергії.
  2. Не виставляйте на приладі максимальну яскравість. Так швидше зношується материнська плата.

Виконуючи ці два прості правила ваша техніка прослужить вам якісно протягом багатьох років.

На що звернути увагу при виборі телевізора

Сьогодні ринок пропонує нам масу різноманітних ТВ: плазмові телевізори, LED, OLED, QLED, LCD, телевізори з інтернетом. Тому перед тим, як телевізор купити, зверніть увагу на ряд показників:

  • Ціна телевізора. Перед покупкою, варто визначитись із сумою, яку ви можете витратити на придбання даної техніки. Адже варіантів цих приладів безліч: ви можете купити телевізор дешево, до прикладу, тисяч за п’ять гривень, а можете і за сто п’ять тисяч гривень. Головна порада у цьому критерії – обирайте пристрій, який вам по кишені.
  • Довжина діагоналі. У цьому питанні важливо перш за все враховувати відстань, з якої ви будете дивитись телевізор. Ідеальною для ока людини є довжина в три-чотири діагоналі телевізора. Таким чином, для маленької кухні буде достатньо діагоналі у 22 дюйма, для спальні оптимальні варіанти – до 42 дюймів, для вітальні – 42 дюйми і вище, оскільки біля великого екрану дуже зручно збиратись всією сім’єю і влаштовувати домашній кінотеатр.
  • Роздільна здатність екрану. Розширення HD (1280Х1080) – бюджетний варіант. Радимо купувати такий телевізор для кухні, його буде досить. Full HD (1920Х1080) – оптимальне розширення за помірну ціну, якого достатньо для перегляду улюбленого контенту та ігор на консолях. 4К UHD (2840Х2160) – має високоякісне, контрастне та чітке зображення. Але таке розширення, маючи доволі високу ціну телевізора, вимагає і додаткових витрат: платні канали, перегляд фільмів на Blu-Ray, більш круті ігри.
  • Тип матриці. Якщо ви маєте на меті купити недорогий та якісний ТВ, вибирайте агрегат з LED-матрицею, яка працює на рідкокристалічних діодах. Такий телевізор плазма легкий, тонкий та має, що дуже важливо, довгий термін експлуатації. ОLED має органічні світлодіоди, які не використовують додаткового підсвічування, як того вимагають LEDи. Такі екрани мають широкий кут огляду, вони дуже яскраві та можуть відображати справжній насичений чорний колір. QLED-телевізори екстра-тонкі, мають ще більший кут обзору, ніж ОLEDи, відрізняються найширшим спектром передачі кольорів, та витрачають на 30 % менше електроенергії, ніж попередні варіанти. Лазерні – плазмові телевізори, які передають відео з розширенням 4К. Мають максимально наближену до реальної кольорову гаму, комфортні для людського зору, передають ідеальний глибокий чорний колір, термін експлуатації таких приладів безмежний, витрачають в 4 рази менше електрики, ніж вищезазначені. Але такі телевізори відносяться до преміального сегменту і коштують дуже недешево.
  • Технології покращення якості зображення. Вибираючи телевізор, зверніть увагу на наявність однієї з таких технологій: HDR 10, HDR 10 + або HDR Dolby Vision. Завдяки їхнім програмним алгоритмам картинка на екрані виглядає більш чіткою, кольоровою та яскравою.
  • Акустика. Зараз виробники намагаються виготовляти телевізори якомога тоншими, щоб вони органічно виглядали на стіні. Але в ультратонкому телевізорі поки немає змоги вмістити повноцінну акустичну систему. Тому у такому випадку, радимо вам купувати, або не надто тонкий гаджет з вбудованою системою акустики, або якщо ж ви все-таки хочете придбати ультратонкий, то тут без набору колонок або зовнішнього саундбару, який вже встиг стати трендом, просто не обійтися.
  • Наявність функції Smart-TV. Телевізор смарт ТВ дає можливість дивитись улюблений контент прямо з інтернету, завантажувати в нього різноманітні додатки та підключати гаджети. Купити смарт телевізор – отримати багатофункціональний пристрій, який забезпечить максимально комфортне та цікаве користування телевізором, при цьому вартуючи практично так же, як і звичайний мало функціональний телевізор.

Якщо ви визначилися, які критерії повинні бути у вашого телевізора, але не визначилися з маркою, радимо вибрати бренд Hisense. Телевізори Hisense мають всі параметри, яким має відповідати сучасний ТВ. Хайсенс – плазмові телевізори, ціна яких вас точно порадує!

Перевагами телевізора Hisense є:

  • Розширення екрану формату WXGA, Full HD, Ultra HD 4K.
  • Тип підсвічування: бюджетні варіанти LED; вдосконалений варіант попереднього – QLED (мають ідеальні колірні характеристики) та найсучасніші лазерні ТВ.
  • Частота оновлення – 60 Гц та 120 Гц (ідеальний варіант для геймерів, які фанатіють від якості реалістичної картинки).
  • Наявність технології High Dynamic Range (але використовується тільки в Ultra HD 4K дисплеях), яка значно підвищує контрастність та барвистість зображення.
  • Операційні системи SmartTV і AndroidTV, які забезпечують виконання будь-яких дій в інтернеті, встановлення різноманітних додатків, а також підтримання локальних DLNA-мереж.

Топ 5 моделей в категорії недорогих, але якісних телевізорів

Представляємо вашій увазі ТОП-5 найпопулярніших та бюджетних телевізорів Hisense:

  1. H32A5800 (приблизна вартість – 5999 грн);
  2. 32A5600F (приблизна вартість – 7999 грн.);
  3. 32A5710FA (приблизна вартість – 8799 грн);
  4. 43A7GQ (приблизна вартість – 17999 грн);
  5. 50A7400F (приблизна вартість – 17999 грн).

Отже, купити телевізор Хайсенс означає:

  • Зекономити майже 25% вартості (яку «накручують» конкуренти за назву бренду).
  • Мати сертифікований телевізор, який відповідає всім сучасним вимогам якості та безпеки.
  • Отримати якісне зображення (екрани мають матриці LED, QLED. Максимальна роздільна здатність – 4К Ultra HD).
  • Насолоджуватись об’ємним потужним звуком (динаміки мають звуковий ефект Dolby Atmos).

Hisense – якість, перевірена часом та мільйонами задоволених користувачів!


Переглядів: 1951
Поширень: 0