Вінниця прихистила понад 42 тисячі переселенців

З перших днів війни Вінниця стала другою домівкою для українців з різних регіонів України. Офіційно як ВПО у громаді зареєструвались понад 42 тисячі людей. Які напрями підтримки внутрішніх переселенців наразі є пріоритетними, міський голова Сергій Моргунов розповів в інтерв’ю виданню «Na Парижі».

Вінниця з 24 лютого стала прихистком для багатьох родин, які вимушені були залишити свої домівки через повномасштабне російське вторгнення. З такими викликами стикнулись органи місцевого самоврядування по всій Україні.

«Територіальні громади, мабуть, перші, хто взяв на себе виклик щодо забезпечення ночівлею, харчуванням, а для тих, хто вирішив залишитись, - ще й житлом», - каже Сергій Моргунов.

Аби підтримати внутрішньо переміщених осіб та забезпечити їх усім необхідним, було створено Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Він працює за трьома напрямами: отримання гуманітарної допомоги від різних організацій та волонтерів; допомога внутрішньо переміщеним особам, які зареєструвались у Вінниці та області; а також - економічний напрямок.

Місто також заручилось підтримкою міжнародних організацій.

«Вінниця, мабуть, першою серед громад почала співпрацювати зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН, завдяки чому переселенці, окрім державної підтримки, отримували додаткові кошти протягом трьох місяців», - каже міський голова Сергій Моргунов.

«Лише через наш хаб пройшло близько 1000 тонн продуктів, а ще 1170 тонн суто швейцарської допомоги. Спочатку відчувалась потреба в одязі, адже на початку весни люди тікали у чому були. З цим допомагали наші друзі у Польщі, Чехії, Словаччині та інших країнах Європи. Переселенці у Вінниці могли обрати собі все потрібне у центрі речей. Зараз це питання вже не настільки актуальне», - каже Сергій Моргунов. А от потреби у засобах гігієни та медикаментах для прифронтових міст та переміщених осіб залишаються актуальними.

Війна досить серйозно вплинула і на економічну стабільність в країні. Проте можливості працевлаштування у громаді є, але роботодавці зазначають, що заповнити вакансії не так просто. «Нині проблемою є те, що далеко не всі з переселенців шукають роботу. І про це теж треба говорити. На ринку праці є пропозиції, звичайно не з такими зарплатами як у Донецькій області», - говорить міський голова.

Якщо ми зацікавлені у стабільній життєдіяльності громади, то від усіх вимагається згуртуватися, підкреслив очільник громади.



Переглядів: 1058
Поширень: 0