За небайдужість та допомогу іншим: сім волонтерів-психологів отримали подяки від Вінницької міської ради

З початку повномасштабної війни росії проти України у Вінниці надають психологічну допомогу вінничанам та людям, які евакуюються з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Психологи Вінницького міського центру соціальних служб та психологи-волонтери займаються стабілізацією, адаптацією та покращенням психологічного стану людей. 1 вересня сім найактивніших психологів-волонтерів отримали подяки Вінницької міської ради та її виконавчого комітету.

29 лютого у Вінниці створили Психологічний центр, який очолив психолог-волонтер Петро Вдовкін. До роботи Центру залучили психологів, які готові на волонтерських засадах допомагати вінничанам та переселенцям. З того дня щоденно понад два десятки фахівців консультують людей і надають психологічну допомогу.

1 вересня директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська подякувала психологам-волонтерам за небайдужість, сумлінну працю у такий складний час і вручила нагороди від міської ради.

«На початку війни ми створили Психологічний центр, відкрили номери телефонів і запросили психологів, які мають бажання на волонтерських засадах працювати з жителями міста Вінниці, з переселенцями, з пораненими. Багато людей телефонували і казали, що хочуть допомогти. Вони пройшли кваліфіковане навчання - тиждень-два і люди почали працювати. З 29 лютого і до сьогоднішнього дня психологи-волонтери надають допомогу. Спочатку вони працювали на вокзалах з переселенцями, консультували телефоном, зараз продовжують цю роботу, також проводять індивідуальні заняття, виїжджають на місця, де розміщені внутрішньо переміщені особи, працюють з пораненими. Серед психологів-волонтерів є не лише вінничани, а й люди, які прибули з інших міст України. Ми нагородили сім фахівців, які з перших днів виконують колосальну роботу. Ми вдячні за їх професіоналізм і небайдужість. Саме такі «герої тилу» наближають нашу спільну Перемогу», - зазначила Наталія Добровольська.

Серед нагороджених волонтерів і психологиня з Вінниці Світлана Пиріжок. Жінка каже, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупантів не змогла бути осторонь. Вирішила стати корисною суспільству і долучитись до команди Психологічного центру.

«З початку війни я зрозуміла, що не можу сидіти просто вдома в тривозі, треба допомагати людям і була нагода стати психологом-волонтером. Побачила номер телефону, що потрібні психологи і, не вагаючись, долучилась. Я вважаю, що це моя важлива місія в тилу – допомагати іншим. Я починала свою волонтерську діяльність з вокзалу – ми зустрічали потяги, де люди були у досить важких психологічних станах, з колегами надавали кризові консультації, першу психологічну допомогу. Це людям було дуже потрібно. Зараз я працюю з пораненими, з переселенцями. Наша робота дуже корисна. Дякую міській раді за довіру. Приємно, що нашу роботу бачать і цінують. Ми готові працювати і допомагати надалі», - каже Світлана Пиріжок.

До команди психологів-волонтерів долучилась і переселенка з Києва Наталія Ковальчук. На початку березня дівчина приїхала до Вінниці.

«Перші три тижні у Вінниці я нічого не робила, втратила всі ресурси, але з часом почала відновлюватись і зрозуміла, що не можу по-іншому, я повинна щось робити, а не сидіти, склавши руки. Я маю робити свій внесок у спільну справу. Тоді й зателефонувала у Психологічний центр. Зараз вкрай важливо допомагати людям для того, щоб ми могли надавати підтримку ЗСУ і бути надійним та стабільним тилом. Люди дуже вдячні і їм це потрібно. Я відчуваю наскільки вони раді увазі та теплому прийому у Вінниці», - розповідає Наталія Ковальчук.



Переглядів: 1786
Поширень: 1