В ООН заявили про вкрай важку ситуацію з правами людини через війну в Україні

Управління ООН з прав людини заявило про вкрай важку ситуацію з правами людини через сім місяців після початку широкомасштабного збройного нападу Російської Федерації на Україну.

Про це йдеться у новій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

У Доповіді зазначається, що збройний напад РФ на Україну справив руйнівний вплив на здійснення прав людини по всій країні. Ці порушення стосувалися як цивільних осіб, так і комбатантів, і включають умисні вбивства, свавільні затримання та насильницькі зникнення, катування та жорстоке поводження, а також сексуальне насильство.

"Бойві дії й далі призводять до загибелі та поранень цивільних осіб, а також руйнування та пошкоджень об'єктів цивільної інфраструктури. Атаки на цивільні об'єкти не тільки загрожують життям цивільних осіб, але й змушують їх жити в принизливих умовах і підривають їхні права на здоров'я, освіту, житло, їжу та воду", – сказала голова Місії Матільда Богнер.

Із 24 лютого до 25 вересня Місія зафіксувала 5,996 смертей та 8,848 поранень цивільних осіб, зокрема, 382 загиблі дитини. Укладачі доповіді зазначають, що фактичні числа набагато більші, оскільки збір і перевірка інформації з деяких районів, постраждалих від бойових дій дуже ускладнені.

У доповіді вказується, що 90% випадків загибелі або поранення цивільних осіб було задокументовано в районах, які контролюються українським урядом; 10% – у частинах Луганської та Донецької областей, які контролюються Збройними силами РФ та пов'язаними озброєними групами. Переважна кількість втрат серед цивільних осіб, зафіксованих із 24 лютого, була спричинена застосуванням зброї вибухової дії у населених пунктах.

За 7 місяців війни Місія зафіксувала 407 випадків "насильницьких зникнень та свавільних затримань": 359 чоловіків, 47 жінок, 1 хлопчик.Серед цих випадків сімнадцять чоловіків та одна жінка були згодом знайдені мертвими.

У доповіді також зафіксовано 47 випадків "свавільних арештів і затримань", 31 випадок дій, що "можуть дорівнювати насильницьким зникненням (28 чоловіків і 3 жінки), які могли бути скоєні українськими правоохоронними органами щодо осіб, підозрюваних у підтримці армії РФ та пов’язаних озброєних груп".

Від початку збройного нападу Місія зафіксувала зґвалтування восьми жінок та однієї дівчинки, 15 випадків сексуального насильства як методу катування або жорстокого поводження щодо чоловіків, 11 випадків примусу до публічного роздягання як чоловіків, так і жінок, які вважалися "правопорушниками" та 8 випадків інших форм сексуального насильства, таких як примусове оголення, небажані сексуальні дотики, сексуальне домагання та погрози сексуального насильства.

"Тридцять випадків було скоєно ЗС РФ, два випадки – Збройними силами або правоохоронними органами України, 11 випадків – цивільними особами або членами підрозділів територіальної оборони України", — зазначили в Місії.


Переглядів: 1031
Поширень: 0