У Вінниці в міських комунальних закладах облаштовують пункти обігріву. Вони розташовуватимуться в бібліотеках, підліткових клубах за місцем проживання та школах. Загалом передбачено підготувати до опалювального сезону більше 30 таких локацій, повідомив міський голова Сергій Моргунов під час огляду одного з пунктів, обладнаного у бібліотеці. Сюди зможуть прийти городяни, щоб погрітися, якщо внаслідок надзвичайної ситуації будуть перебої з опаленням, не буде світла та газу.
“На жаль, ця зима може бути достатньо складною для нас. Ми розуміємо, що ворог не залишить нас в спокої і крім активізації на фронті, буде намагатися знищувати критичну інфраструктуру в містах, які знаходяться в тилу, - зазначив міський голова Сергій Моргунов, 29 вересня, оглядаючи один з пунктів обігріву. - Наше завдання - передбачити всі виклики, коли одночасно може не стати газу, електроенергії та води. Якщо це станеться, то на відновлення цих послуг потрібен буде час. Тому, щоб люди протягом цього часу не мерзли, ми зверталися до городян, щоб вони, по можливості, утеплювалися в себе в будинках, щоб організовували пункти обігріву в підвальних приміщеннях, де це можливо. Але не всі будинки мають придатні для цього приміщення. Тому було прийнято рішення створити пункти обігріву в бібліотеках та підліткових клубах за місцем проживання”.
Облаштування таких пунктів обігріву наразі триває. Зокрема, в приміщенні бібліотеки на просп. Космонавтів, яку сьогодні відвідав Сергій Моргунов, зараз уже є: два обігрівачі типу UFO, мікрохвильова піч, електричні чайники, кулер для води, зарядні пристрої для телефонів, аптечка, теплі пледи, а також настільна електрична плита для приготування їжі.
Також встановлений бензиновий портативний генератор з об’ємом баку, якого має вистачити на 10-12 годин безперебійної роботи. Крім того, планується зробити запас палива.
За словами в.о. директора ЗК «Вінницька централізована бібліотечна система» Тетяни Верещак, завершуються тендерні процедури з придбання генераторів для решти закладів.
“Ми закуповуємо десять електрогенераторів на суму 700 тисяч гривень і двадцять конвекторів - на суму 60 тисяч, - зазначає Тетяна Верещак . - Пункти обігріву у нас можливі в 10 бібліотеках. Це заклади, які розташовані переважно в багатоквартирних будинках. Тому ми співпрацюємо з головами ОСББ та старшими по будинках, щоб у разі критичної ситуації, ми могли діяти спільно і допомагали один одному”.
Як передбачається, пункти обігріву у першу чергу будуть розраховані для допомоги дітям та людям літнього віку, які матимуть можливість тут зігрітися.
Крім того, як зазначає міський голова Сергій Моргунов, міська рада працює не тільки над створенням пунктів обігріву, а й місць для приготування їжі. Вони будуть розміщені у 14 школах міста.
Ці місця також облаштовуються на випадок критичної ситуації, коли може виникнути потреба в організації харчування мешканців того чи іншого мікрорайону.
Нагадаємо, рішення про облаштування пунктів обігріву для населення прийняли на засіданні Оперативного штабу з підготовки опалювального сезону у серпні. Були визначені два напрями роботи – створення таких пунктів на базі муніципальних закладів та в укриттях багатоповерхівок.