У Вінниці з’явився ще один міжнародний партнер - німецьке місто Карлсруе

Повномасштабна війна показала справжню солідарність та готовність допомогти Україні та нашому місту з боку багатьох європейських країн. Це пожвавило комунікацію та міжнародну співпрацю Вінниці з муніципалітетами та громадами країн ЄС. Так, на сесії міської ради було прийнято рішення про розвиток міжнародної співпраці з містом Карлсруе (Німеччина). Також партнерські стосунки згодом будуть задокументовані в Угоді про побратимство між Вінницькою міською територіальною громадою та містом Карлсруе.

Комунікація між обома містами розпочалась з ініціативи представників муніципалітету німецького міста Карлсруе, які виявили бажання налагодити побратимські зв’язки з Вінницькою міською територіальною громадою. Такі дружні відносини сприятимуть розвитку нашої громади та громади міста Карлсруе у двосторонньому порядку. Серед іншого, йдеться про підвищення комфортності міського простору та соціально-економічного клімату в обох громадах.

«Стратегія розвитку німецького міста Карлсруе і наша Стратегія мають схожі цілі та напрямки роботи. Вони готові поділитися з нами кращими практиками просторового розвитку та архітектурного планування, транспортної мережі та мобільності, питаннями, пов'язаними з екологією і «зеленою економікою», - говорить міський голова Сергій Моргунов.

Потенційно бізнес обох громад може співпрацювати у сфері ІТ, харчовій галузі, відновній енергетиці. Відправною точкою партнерства теж можуть стати культурні та освітні обміни.

Першим таким кроком буде налагодження партнерства у освітній галузі – студентські обміни: вінницькі студенти та молоді фахівці зможуть стажуватися за програмою обміну в Карлсруе. Це рішення було прийняте на першій онлайн-зустрічі між міськими головами Сергієм Моргуновим та Франком Ментрупом.

Така взаємодія дозволить покращити якість муніципального управління в нашому місті та допоможе протистояти наслідкам війни.

«Налагодження побратимських відносин з Карлсруе є важливою подією для нашого міста. У питаннях міського розвитку ми орієнтуємося і впроваджуємо саме німецькі підходи та принципи, які є найбільш ефективними та сталими. Тому побратимство з Карлсруе відкриє для нас ще більше можливостей залучати і адаптувати кращі практики», - говорить директор КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко.



Переглядів: 1450
Поширень: 1