Департамент соціальної політики міської ради відповів на запитання про житлові субсидії

Станом на 19.10.2022 року у Вінницькій територіальній громаді житлову субсидію розраховано 23115 домогосподарствам. Про це повідомляє департамент соціальної політики Вінницької міської ради.

«Субсидію розраховано усім домогосподарствам, яким визначено право на отримання субсидії в неопалювальний період. Субсидії на опалювальний період розраховано без додаткового звернення громадян та з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно, тобто з листопада кількість отримувачів збільшиться. Кількість домогосподарств, які звернулись з 01.10.2022 року склала 324», - розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради відповідає на найпоширеніші запитання щодо отримання житлових субсидій.

Хто має право на отримання житлової субсидії?

Право на отримання житлових субсидій мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (отримали посвідку на постійне або тимчасове проживання, визнано біженцями в Україні), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Від чого залежить розмір житлової субсидії?

Для того щоб дізнатися розмір субсидії, потрібно від загальної вартості за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів відняти суму обов’язкового платежу.

Розмір обов’язкового відсотка платежу розраховується за такою формулою:

Ро = Кд/Кг х Рг,

де Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка для розрахунку субсидії округлюється до двох знаків після коми;

Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства - відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року (2393грн. 2022р.), з якого призначається субсидія;

Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії - два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць (Кг = 2);

Рг - базова норма плати за послуги - 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 20).

На сьогодні цей відсоток складає 15, але відповідно до Постановами КМ N 247 він набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому буде відмінено карантин.

Розрахувати розмір субсидії можна на сайті Вінницької міської ради.

Якщо я прописаний у одному будинку, а фактично мешкаю в іншому, як оформити субсидію?

Субсидія може бути призначена особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому, якщо:

  • орендують житло на підставі договору найму(оренди);

  • є індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

  • мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Куди подавати документи? Чи можна це зробити онлайн?

Заяви приймаються від громадян:

  • структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - до 30 листопада 2022 р. включно в електронній формі (через Портал Дія);

  • органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

Заяви з необхідними документами та/або відомостями також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу міської ради Вінницької територіальної громади та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження уповноваженому органу.

Які документи потрібно подати для отримання житлової субсидії?

Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):

  1. Заяву про призначення та надання житлової субсидії встановленого зразку.
  2. Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидії.
  3. Довідку про доходи, якщо інформація про такі доходи відсутня в ПФУ чи ДФС.
  4. Копію договору про реструктуризацію заборгованості (якщо наявний).
  5. Договір найму житла або довідку внутрішньо переміщеної особи (для підтвердження фактичного проживання).

Відповідно до різних обставин можливо подання додаткових документів, таких як інформація про не проживання зареєстрованих осіб, довідка про перебування на обліку в центрі зайнятості та інші.

Як дізнатися, що все добре і у мене оформлена субсидія?

Громадяни можуть перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

З 20 вересня 2022 року розпочалась видача талонів для оформлення житлової субсидії на опалювальний період 2022-2023р.р. Станом на 19.10.2022 рік управліннями видано 1 802 талона попереднього запису. Запис на отримання талону здійснюється виключно в телефонному режимі, для домогосподарств, які не отримували житлову субсидію в неопалювальному періоді.

Замовити талон можна за номерами: 50-83-88; 50-83-96; 097-101-58-40 та 063-856-62-72 - Управління соціального захисту населення «Правобережне»; 50-86-70; 50-86-69; 097-101-45-18 та 063-856-62-75 - Управління соціального захисту населення «Лівобережне».

Також записатись можна самостійно через Інтернет-ресурс (зареєструвавшись через «Персональний кабінет» на офіційному сайті Вінницької міської ради).



Переглядів: 1594
Поширень: 0