Куди йдуть зібрані покупцями «АТБ» десятки тонн використаних батарейок

Як патріотичний та вельми прогресивний бізнес «АТБ» системно приділяє увагу питанням охорони довкілля, а також уважно ставиться до бережливого і найбільш ефективного використання ресурсів нашої планети. Компанія однією з перших на теренах нашої батьківщини впровадила інноваційні надекономні системи освітлення, енергозбереження, рекуперації тепла, за європейським зразком розпочала позбуватися шкідливого пластику, випустила екопакети з кукурудзяного крохмалю, впровадила біорозкладні технології у пакуванні та взялася власним коштом проводити утилізацію елементів живлення.

У багатьох країнах світу давно зрозуміли, наскільки шкідливими для довколишнього середовища можуть бути батарейки після використання. Їх не можна викидати у звичайні баки для сміття, оскільки вони потребують правильної утилізації.

Так, уже декілька років «АТБ» у співпраці з Duracell, SavService і PromoService реалізує безпрецедентний за масштабами проєкт зі збирання й утилізації використаних елементів живлення. Спеціальні контейнери для збирання у вигляді добре впізнаваної батарейки Duracell встановлені у торговельних залах супермаркетів найбільшої за багатьма показниками української мережі. Використані батарейки згодом відправляють за кордон на переробку – цим займаються фахові підприємства. Наприклад, восени минулого року до спеціалізованого заводу GreenWEEE (Румунія) було відправлено на переробку більш як 2 мільйони батарейок, які було зібрано мережею «АТБ». Аби їх перевезти, знадобилося декілька повнорозмірних фур. А в липні цього року вперше в історії України 20-тонна партія відсортованих лужних батарейок була перероблена в Польщі на заводі BatEKO.

Зважаючи на те, що навіть сьогодні – в умовах війни – у різних куточках України працюють більше тисячі магазинів «АТБ», а щоденно їх відвідують мільйони громадян, обсяги зібраних для переробки/утилізації батарейок просто неймовірні. Згідно зі свіжими даними компанії лише протягом останніх дванадцяти місяців було зібрано ще близько 80 тонн уживаних батарейок. Тільки уявіть: це аж чотири повнісінькі величезні вантажівки! Ці батарейки не отруюватимуть нашу природу, адже вантаж буде правильно перероблений на спеціалізованих заводах Європи.

У найближчих планах «АТБ» до кінця 2022 року експортувати на професійну переробку додатково ще 20 тонн використаних елементів живлення до Польщі та 20 тонн до Румунії.

Тож вже найближчим часом нові вантажівки повезуть десятки тонн використаних в Україні батарейок на переробку в Європу. Важливо розуміти, що правильна переробка використаних елементів живлення дозволяє не тільки врятувати довкілля від шкідливих елементів і небезпечних факторів, але й зберегти ресурси планети, бо для повторного використання повертаються цінні матеріали з відпрацьованих батарейок.

Звісно, війна внесла певні корективи і в екологічні проєкти, але не  зупинила їх повністю. Ми, українці,  любимо свою Батьківщину, цінуємо і бережемо її волю, незалежність і неймовірну природу. Отже, незважаючи ні на які обставини, дбаємо про її захист разом з «АТБ», збираємо та кладемо у спеціальні контейнери використані батарейки й економимо електроенергію!


Переглядів: 1912
Поширень: 3