Графіки відключення світла у Харкові: заява Терехова та пояснення «Харківобленерго»

Мер Харкова Ігор Терехов звернувся до обленерго: попросив надати чіткі графіки відключень світла. Енергетики пояснили, що наразі вдаються як до планових, так і до аварійних відключень, і коли саме можуть вимкнути електрику на конкретній вулиці — залежить від ситуації в мережі.

Звернення Харківського міського голови Ігоря Терехова до голови ОВА Олега Синегубова та виконувача обов'язків директора «Харківобленерго» Костянтина Логвиненка 30 листопада поширила пресслужба міськради.

Мер зазначає, що наразі, після ударів по критичній інфраструктурі, російська пропаганда «всіма способами починає нагнітати тему дефіциту електроенергії в Україні», намагаючись викликати в українців невдоволення віяловими відключеннями.  

«Справді, Харків, як і вся Україна — в умовах надзвичайно складної енергетичної ситуації. Місто економить електрику на всьому, що тільки можливо. Чи не працює вуличне освітлення, скорочено його споживання на всіх комунальних підприємствах, ринках, магазинах, заправках; збільшено інтервали руху електротранспорту тощо», — стверджує мер.

Він наголошує, що споживання електроенергії в Харкові зведено до мінімуму. У місті також запровадили віялові відключення світла, «необхідність яких є абсолютно зрозумілою» — але, за словами Терехова, досі немає чіткого графіка, а самі відключення можуть тривати по 12 годин.

«Я звертаюся до керівництва «Харківобленерго». Вважаю за необхідне скласти чіткі графіки відключень по кожному району, по кожному будинку, опублікувати їх на сайті та в засобах масової інформації та намагатися жорстко дотримуватись їх. При цьому слід знайти можливість значно скоротити час відключень електрики», — каже міський голова.

У «Харківобленерго» того ж дня опублікували роз'яснення щодо погодинних та аварійних відключень електрики на Харківщині та в інших регіонах.

Обленерго нагадує, що щоденні відключення світла — наслідок семи хвиль ракетних атак HA на об'єкти критичної інфраструктури/ Пошкоджено понад 40% енергетичного обладнання «Укренерго», через це порушений баланс в електромережі.

Масштабні руйнування також вплинули на роботу енергоблоків атомних електростанцій, частина з них перейшла в аварійний режим. Через це виникли проблеми й з виробництвом електроенергії.

На ранок 30 листопада виробники електроенергії забезпечували 73% потреб споживання у країні. Електрику в першу чергу подавали на об’єкти критичної інфраструктури в усіх областях: котельні, газорозподільчі станції, водоканали, очисні споруди, громадський електротранспорт.

«Атомні станції набирають потужність. Попри отримані після ракетних обстрілів ушкодження, працюють тепло- та гідроелектростанції, теплоелектроцентралі, підключилася частина «зеленої» генерації. Продовжуються роботи щодо відновлення живлення побутових споживачів», — зазначили в обленерго.

Утім, темпи ремонту сповільнює негода: через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви дротів.

Оскільки дефіцит електроенергії в системі зберігається, в різних регіонах України запроваджують і планові, і аварійні графіки відключень.

«Підкреслюємо: контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати енергосистему та запобігти більш масштабним аварійним ситуаціям у мережах! Хочемо запевнити: енергетики роблять все від них залежне, щоб відключення тривали якомога менше часу. Але зараз ситуація така, що необхідні багатогодинні обмеження», — наголосили в обленерго.

Енергетики додають, що нині не можуть точно до години вказати періоди відключень — рішення ухвалюють диспетчери «Укренерго» у режимі реального часу, виходячи із ситуації в мережі. «Все залежить від того, як швидко вдасться провести ремонтні роботи та відновити баланс в мережі, а це далеко не завжди можна спрогнозувати», — пояснюють у компанії.

Президент Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, що на вечір 30 листопада близько 6 млн абонентів у більшості областей України були без електрики. Найскладніша ситуація — у Києві, а також у Київській, Вінницькій, Львівській, Одеській, Хмельницькій і Черкаській областях.

«Дуже важливо, щоб люди розуміли, коли й на який проміжок часу у них відключать електрику. Це відповідальність як самих енергокомпаній, так і місцевої влади. Люди мають право знати. І настільки, наскільки це можливо зараз, має бути забезпечена передбачуваність життя. Люди бачать, що в сусідніх будинках чи на найближчих вулицях чомусь інші правила щодо світла. А має бути справедливість і зрозумілість», — сказав Зеленський.

Під час масових відключень світла на Харківщині відкриватимуть «пункти незламності». Вони будуть трьох типів, послуги там дещо відрізнятимуться. Пункти можна шукати на онлайн-мапі.

У Харкові на період відключення світла розробили 34 тимчасові автобусні маршрути. Їх запускатимуть, коли не працюватиме наземний електротранспорт і метро.



Переглядів: 1679
Поширень: 3