Гітара - один із найпопулярніших інструментів у світі. Її мелодійні звуки можна почути скрізь: у колі друзів на домашній кухні і у найбільших світових концертних залах. Виробники гітар випускають широкий спектр інструментів для новачків і професіоналів−віртуозів. Тому ринок музичних інструментів пропонує недорогі і надзвичайно дорогі екземпляри, ціна яких досягає великих сум. Але, якщо професіонал, оволодівши гітарним мистецтвом, знає, що йому потрібно, то початківець в переважній більшості – це великий дилетант. Спробуємо йому допомогти.

3BgL2ymBfyy5zXmUhXwN5ZYbJlIRktcC5aPFRL7g3AN1hd1avOzmto7Cci4Ds_PU03l2zABHXSxG-zOlVixqTo4T5J1stv0v_xkyb4WSvROCyTKvaPFut8ruVxeZ4e9tgD-gemG6YI8Gb3kSm0bdbxSpnRIUqLdPNMhe_-eGXrF5F49v4yj2OiRumJ2ZLw

Види гітар

Гітарне мистецтво сьогодні – це величезний світ різних стилів, жанрів та напрямків. Відповідно інструменти теж різні. У професійному світі існує поділ на класичні, акустичні, електричні типи гітар. Розглянемо основні.

Першим з’явився класичний інструмент. Гітара класична відрізняється від інструменту, який робився 100 років тому, тим, що раніше струни робилися із жил тварин і тільки у 50-х роках 20 століття їх стали виготовляти із синтетичних матеріалів. Класика завжди має 6 струн. Звучання у класичної гітари м'яке. Зазвичай для видобування звуків використовують пальці, інколи – медіатор. Але саме із цієї гітари потрібно починати навчання. Це основа основ усієї гітарної майстерності і спосіб знайти себе і свій стиль гітарної музики. Класична гітара допомагає оволодіти базовим рівнем.

З усіма типами гітар можна ознайомитися на сайті спеціалізованого магазину «Гітарний дім» або відвідати його у Києві.

Акустичні типи гітар розрізняються за формою побудови:

  • Фолк. Вони схожі на класичну гітару( широкий гриф, великий корпус). Але звучать вони голосніше і яскравіше. На них встановлюються металеві струни. Це гітари для тих, кому не до вподоби м'який, тихий класичний звук гітари.
  • Дредноут і Джамбо. Обидві гітари мають масивний корпус. Така конструкція збереглася з часів, коли ще не винайшли підсилювачі. І основне завдання інструментів полягало у забезпеченні необхідної гучності акомпанементу на концертах. Однак ці гітари поширені і сьогодні серед любителів гучного, жорсткого, металевого звуку. А відрізняються ці два види гітар формою деки. Дредноут має слабко виражену «талію», що робить басові звуки більш насиченими. Джамбо ж формою нагадує збільшену фольк-гітару.

nHIbP0-eC6r-UDuyhLIvVhnrWOcDyWnL-MEOZHy-cwkKpshrKd-7jxJXvIRHufDrCUqbvONoopUhQRwP5CtnOKUaiv3E5kFIpXPQYfZcbbbVopi7mJ1-L9zcROCzk4AEryEjym2A515qYRp1ntneOzTOXI7U21n2v_7GsYaI-VG6UVycx6nVmtCIUi-Evg

За кількістю струн розрізняють гітари:

  • Чотириструнні. Гітара, яка найчастіше використовується для акомпанементу та ритмічної підтримки. Як приклад, це бас - гітара.  Завдяки товстим металевим струнам музиканти «витягують» із неї насичені басові звуки, проте високі частоти обмежені. Найчастіше зустрічаються електричні бас-гітари.
  • Шестиструнні . Це звичний для усіх класичний тип інструменту.
  • Семиструнні. У XIX — на початку ХХ століття семиструнні гітари були поширені на території російської імперії, а тому відомі як «російські гітари». Після революції вони поступово втратили популярність, проте Володимир Висоцький виконував пісні під акомпанемент «семиструнки». Хоча семиструнна гітара асоціюється з акустичним звучанням, у рок-музиці поступово зростає популярність семиструнних електрогітар. Стрій таких гітар відповідає строю російської гітари, а додаткова струна використовується швидше розширення діапазону звучання.
  • Дванадцятиструнні. Ті, хто не бачив таких гітар, представляють собі дерев'яного монстра з широченним грифом. Однак здалеку «дванадцятиструнна» можна легко прийняти за звичайну шестиструнну гітару. Справа в тому, що струни гітари як би «спарені», немов дві перші струни, дві других і так далі. Струни в кожній парі налаштовуються на одну ноту, але відрізняються тональностями. В результаті ритм-партія звучить більш сильніше.

Чи важко вчитися грати на гітарі

Для кожного – це завдання індивідуальне. Формувати навчання потрібно із наростанням складності вправ. Почніть із мелодій на одній струні (наприклад, «У траві сидів коник…»). Потім вивчіть кілька акордів і навчитися плавно переходити від одного акорду до іншого. Наступним кроком необхідно освоїти бій та перебір.

Тренуйтеся доти, поки мелодії не звучатимуть чисто і без запинок.


Переглядів: 3502
Поширень: 0