У Вінниці відкрили регіональне представництво Координаційного Штабу з питань поводження з військовополоненими

Сьогодні, 8 грудня, у Вінниці відкрили Консультаційний центр Центрального регіону Координаційного штабу поводження з військовополоненими, який працюватиме для мешканців 5 областей.

Його головна місія – повернення українських військових та цивільних з полону. Про це повідомляє офіційний сайт Вінницької міської ради.

Нині в Україні діє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, який очолює головний розвідник країни Кирило Буданов. Позаяк звернень від українців до штабу більшає – було ухвалено рішення створити регіональні центри.

“Усі ті функції, які раніше були доступні лише в Києві – можна отримати й у Вінниці. Тепер буде трішки легше тим родинам, чиї рідні знаходяться в полоні, тому що в них буде більше допомоги, підтримки, більше супроводу, і більше фахових відповідей на різноманітні питання. Окремо хочу подякувати вінницькій міській владі, обласній регіональній владі за максимальну підтримку і сприяння. Без такої підтримки відкриття Центру було би неможливим”, – говорить керівник Робочої групи Координаційного штабу Андрій Юсов.

Вінницький регіональний Консультаційний центру обслуговуватиме 5 областей: Вінницьку, Житомирську, Чернівецьку, Хмельницьку і Черкаську. Звертатися по допомогу можуть і мешканці цих регіонів.

Вінницька міська рада надала фінансову підтримку на утримання Консультаційного центру.

“Ми всі бачимо позитивну динаміку у питаннях звільнення полонених. Я знаю, що це позиція і Президента України, і вищого військового керівництва держави. Всі ми зі сльозами на очах спостерігаємо по телебаченню за звільненням наших полонених. Але скільки важкої роботи виконується перед цими подіями. Тому дуже важлива якісна та професійна робота всієї команди цього Центру, і рідні полонених мають відчувати розуміння і підтримку ", – зауважує Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Під час презентації роботи Консультаційного центру Центрального регіону були присутні очільники обласних управлінь та відомств, представники яких увійшли до складу Консультаційного центру, а також голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.

Відкриття сьогоднішнього Центру – це відповідь на ті виклики, які нам створює повномасштабне вторгнення, і на ті проблеми, які виникають. Велика робота попереду чекає на всіх. І на етапі створення, і в процесі роботи, ми (і область, і місто) – надавали і продовжимо надавати всю необхідну допомогу для роботи Центру”, – зауважив Вячеслав Соколовий.

У регіональному Консультаційному Центрі працюватимуть юристи, психологи та консультанти. Вони пройшли навчання у громадській приймальні при Координаційному штабі в Києві. Також до роботи залучатимуться представники військових та силових структур: це СБУ, прокуратура, поліція, центри комплектування та Сили оборони.

“Така співпраця із різними структурами дозволить надати повний спектр послуг для осіб, які потребують необхідної допомоги. У нас можна буде, зокрема, отримати інформацію щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні, отримати консультації щодо державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон, отримати психологічну підтримку”, – розповідає керівниця Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу, депутатка Вінницької міської ради Юлія Приймак.

У Консультаційному центрі Центрального регіону буде можливість як отримати консультацію телефоном, так і записатися на особисту зустріч.

Телефон приймальні Консультаційного центру Центрального регіону:

0 800 200 606

Час роботи: з 09:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю

Адреса Консультаційного центру Центрального регіону:

21000, м. Вінниця, вул. Театральна, 15 (прийом за попереднім записом).



Переглядів: 1624
Поширень: 2