Територіальні громади та громадськість звернулися проти прийняття законопроекту 5655

Територіальні громади спільно з громадськістю виступили категорично проти прийняття законопроекту 5655.

Громади не погоджуються із тією редакцією законопроекту, яка наразі існує. Оскільки, законопрокт 5655  створює підстави для монопольного центрального допуску будівельників на ринок, громадськість не зможе контролювати законність забудови, будуть порушені права власників земельних ділянок.

Крім того, у зверненні наголошують, що прийняття такого законопроєкту поставить під загрозу усі досягнення децентралізації та просять винести на громадське обговорення та доопрацювати цей дискусійний законопроєкт.

Звернення підписали голови громад з усієї України, в тому числі – Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Повний текст звернення:

"ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ, СІЛЬСЬКИХ ГОЛІВ ЩОДО ТАК ЗВАНОЇ МІСТОБУДІВНОЇ РЕФОРМИ

На розгляді Верховної Ради України перебуває законопроєкт №5655 про зміну системи містобудування, розгляд якого у другому читанні очікується 13 грудня 2022 року.

З огляду на це, ми, голови українських міст, сіл і селищ, висловлюємо свою позицію та наголошуємо, що у цьому питанні абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту.

Сильне місцеве самоврядування завжди було і залишається надійним партнером державної влади. А в умовах воєнного стану це стало ще більш очевидно. Українські міста стали тією силою, на яку змогли опертися наші Збройні Сили. І саме це дозволило вберегти нашу Державу від загарбницьких зазіхань ворога.

Асоціація міст України, як найбільша асоціація органів місцевого самоврядування, чітко висловила свою позицію: не можна допустити ухвалення цього документа у тій редакції, яка існує наразі.

І на це є низка вагомих причин:

− законопроєкт №5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;

− контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає в себе лише спостерігання за самовільним будівництвом;

− вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;

− порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;

− ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;

− знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

Асоціація міст України вже неодноразово зверталася до Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати дискусійний законопроект щодо реформування містобудівної діяльності. Наголошуємо на дотриманні прозорих процедур і антикорупційних норм, гарантуванні безпеки мешканців, збереженні досягнень реформи децентралізації в законопроекті та необхідності доопрацювання проекту Закону України №5655 з зазначених вище питань до винесення його на розгляд Верховної Ради України.

Доопрацювання, широке громадське обговорення, консультації з професійними середовищами і тільки тоді голосування у сесійній залі Верховної Ради України. Саме так працює демократичне громадянське суспільство. Не навпаки."


Переглядів: 1171
Поширень: 0