Як надати домедичну допомогу постраждалому при обмороженні?

З настанням зими та приходом морозів збільшується ризик виникнення обморожень. Тому вкрай важливо розуміти як розпізнати та як запобігти обмороженню.

Холод доволі згубно впливає на дрібні кровоносні судини кінцівок. Вони інстинктивно звужуються для збереження тепла, кров приливає до внутрішніх органів, і завдяки цьому підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Тому в першу чергу замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс.

Загалом розрізняють 4 ступені обмороження:

I ступінь

Характерне відчуття оніміння, поколювання, обпечення. Уражена шкіра блідніє, після зігрівання вона набрякає і червоніє, набуває багряно-червоного відтінку.

II ступінь

З’являються пухирці із прозорим вмістом. Після зігрівання шкіри з’являється інтенсивний свербіж та різкий біль в уражених місцях.

III ступінь

Характеризується змертвінням всіх шарів шкіри. Пухирі наповнюються кров’яним вмістом.

IV ступінь

Цей ступінь характеризується початком некрозу шкіри та м’язів.

Алгоритм надання допомоги потерпілому при обмороженні:

  • Знайти тепле приміщення та перемістити туди потерпілого;
  • Зняти з нього холодний, вологий одяг та взуття;
  • Потрібно викликати медиків за номером «103»;
  • Слід накласти на уражені ділянки чисті, сухі марлеві пов’язки, але не можна бинтувати їх туго;
  • Якщо постраждалий при тямі, потрібно дати йому безалкогольні теплі напої
  • Варто накрити постраждалого покривалом або термоковдрою;
  • Слід дізнатися скільки людина була на холоді та переказати цю інформацію медикам;
  • Якщо до приїзду медиків постраждалий знепритомнів і немає ознак життя – потрібно розпочати серцево-легеневу реанімацію.

Важливо! Ні в якому разі не можна розтирати відморожену частину тіла снігом або жорсткою тканиною, щоб додатково не травмувати та не інфікувати уражені ділянки, у тому числі при появі на них набряку і пухирців. Зігрівати потерпілого можна тільки за допомогою теплих ванн, поступово підвищуючи температуру води від 20°C до 40°C впродовж 20 – 30 хвилин. Ні в якому разі не можна замерзлі руки або ноги відразу опускати в гарячу воду або класти на гарячу батарею, а також змащувати жиром та мазями.

При перших ознаках обмороження слід звернутись до лікарів, оскільки воно може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації.



Переглядів: 1436
Поширень: 0