Громади Вінниччини об’єднались в акції «Подаруй військовим смак домашнього тепла». Мешканки Чечельницької громади з першого дня повномасштабної війни печуть хліб, пиріжки, булочки та рогалики для наших захисників на передову. На пекарський цех перетворили світлицю сільського клубу. Одні замішують тісто, інші – формують вироби. Випікають все в сільській печі. Це частина великого проєкту в рамках роботи Міжрегіонального координаційного Гумштабу.
Про це повідомляє Віта ТБ.
Крає серце, наганяє тугу. У світлиці – лунає журлива пісня. Кожна з цих жінок – зараз думками за сотні кілометрів: в Бахмуті, Авдіївці, Куп'янську. Там захищаючи кордони Батьківщини від клятого окупанта, українські сини проливають кров.
"Чекаємо на наших солдатів, вони прийдуть з перемогою", - каже волонтерка Катерина Бурдейна.
А поки воїни боронять наші небо, землю та море, матері об’єднались у волонтерський фронт. Готують випічку не покладаючи рук.
"Пироги, праніки, печеня виготовляється любов’ю - нашими роботящими руками. Все своє масло, молочко, хліб наш - з нашого млина, з нашої пшениці," - каже волонтерка Галина Дашевська.
На пекарський цех перетворили світлицю сільського клубу в Чечельницькій громаді. Одні замішують тісто, інші – формують пиріжки. Випікають все в сільській печі.
Виробництво запустили з перших днів повномасштабної війни. А напередодні різдвяних свят громади Вінниччини згуртувала акція «Подаруй військовим смак домашнього тепла».
"Готуємо випічку власного виробництва на рубежі, які сьогодні боронять наші воїни," - каже голова Гайсинської районної ради Віталій Савчук.
Це один з проєктів, що започатковані в рамках роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.
"З початку повномасштабного вторгнення наш Гумштаб на чолі з Володимиром Гройсманом, за підтримки Вячеслава Соколового, Сергія Моргунова, згуртував громади щодо допомоги ЗСУ," - каже координаторка міжрегіонального Гумштабу Чечельницької громади Тетяна Побережна.
І так, одним великим фронтом безперервно працюють вже дев'ять місяців війни.
Активно громади Вінниччини долучились і до ще однієї ініціативи Гумштабу - «Тепло від дому до окопу».
"Наша громада відправляла на фронт теплий одяг, рукавиці, балаклави, генератор... У рамках проєкту «Тепло від дому до окопу» привезли пічки, кирки, сокири," - говорить селищна голова Чечельницької громади Світлана Палісіка.
А найменші мешканці Чечельницької громади вже підготували своїм героям-захисникам малюнки. Усе це стане частиною великої гумдопомоги, яку волонтери Гумштабу доставлять на фронт.