Координаційний Штаб з питань поводження з військовополоненими провів зустріч з родинами зниклих військовослужбовців

Представники Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який базується у Вінниці, провели виїзну зустріч у Гайсинському районі.

На зустрічі були присутні більше сотні осіб – родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців.

На запитання близьких відповідали представники Координаційного штабу, обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки, Збройних Сил України, а також депутат Вінницької обласної Ради Віктор Пигуля разом з головою Гайсинської районної ради Віталієм Савчуком.

Теми, які цікавили рідних військовослужбовців – це обміни полонених, повернення тіл загиблих та рух кримінальних проваджень. Зокрема, обговорили встановлення статусу та пошук безвісти зниклих військовополонених.

“Основна ідея – приїхати до тих, хто не може приїхати до нас. У багатьох людей немає фізичної можливості їхати зі свого села чи міста у інше місто, а то і область. Тому ми влаштовуємо виїзні прийоми. Необхідні представники сил оборони та консультанти нашого центру виїжджають у зазначене місце і проводять там консультації, а також збирають заявки для подальшого контакту з людьми”, – говорить керівниця Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, депутатка Вінницької міської ради Юлія Приймак.

За її словами, Україна постійно оновлює реєстр військовополонених та зниклих безвісти. Поранених та з важкими хворобами виводять в окремі категорії. Водночас це не гарантує швидкого звільнення з полону. За наявності у рідних будь-якої інформації про полонених і зниклих безвісти, її потрібно повідомляти в НІБ та в інші відповідні структури.

Нагадаємо, 8 грудня, у Вінниці відкрили Консультаційний центр Центрального регіону Координаційного штабу поводження з військовополоненими, який працюватиме для мешканців 5 областей. Його головна місія – повернення українських військових та цивільних з полону.

Вінницький регіональний Консультаційний центр обслуговуватиме 5 областей: Вінницьку, Житомирську, Чернівецьку, Хмельницьку і Черкаську. Звертатися по допомогу можуть і мешканці цих регіонів. Вінницька міська рада надала фінансову підтримку на утримання Консультаційного центру.



Переглядів: 1435
Поширень: 3