У Вінниці продовжується енергоаудит житлових будинків

У Вінниці проводять енергоаудит житлових багатоповерхівок. Завдяки цьому фахівці зможуть дізнатися місця найбільших тепловтрат у багатоквартирних будинках і їх причини. Ці роботи у місті стартували наприкінці 2022 року, коли почалися перші суттєві морози. Вчора експерти аналізували одну з дев’ятиповерхівок на вулиці Київській.

Загалом, найближчим часом планують обстеження шістьох будинків. Всі вони однакові за архітектурою та розмірами, але є відмінність: три будівлі утеплені, а решта - ні.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що минулого року у понад пів сотні будинках виконали роботи з енергозбереження, у тому числі й на умовах співфінансування.

“У результаті енергоаудиту співвласники отримають рекомендації, як модернізувати свої будинки завдяки заходам з енергоефективності - перш за все для того, щоб досягнути комфортних умов в своїх оселях, заощаджуючи до того ж на комунальних послугах. Також чимало мешканців відповідально поставились до питання створення пунктів обігріву в своїх багатоповерхівках. І вже 24 ОСББ подали заявки на участь у муніципальній програмі відшкодування вартості генераторів”, - сказав Сергій Моргунов.

Керівник напрямку енергоефективності компанії “Промавтоматика Вінниця” Олександр Куцевалов говорить, що крім термографічного обстеження фасадів будівель проводять обстеження ще й систем опалення та гарячого водопостачання. З зібраних вихідних даних потім розрахують, скільки енергії споживають будівлі та скільки енергії вони будуть споживати після впровадження окремих енергоефективних заходів. Також планують виконати порівняльну характеристику споживання тепла у будинках, де реалізовані заходи з утеплення, замінені труби або встановлено індивідуальний тепловий пункт з тими будинками, де наразі такі заходи не впроваджені.

“У цьому будинку раніше проводили ремонтні роботи по співфінансуванню. Наша задача - оцінити ефективність цих робіт, а також визначити шляхи подальшої модернізації будівлі та зменшити “платіжки” мешканців. Що характерно, в даному будинку встановлена система ІТП, яка самостійно регулює потік теплоносія відповідно до погодних умов. На вулиці стоїть відповідний датчик температури, а автоматика розраховує, скільки тепла потрібно подати до будівлі. Працює система за рахунок електроенергії і позаяк зараз тривають відключення, я б радив подумати мешканцям над джерелом безперебійного живлення. Також додам, що такі системи працюють ефективніше, коли будівля утеплена”, - каже Олександр Куцевалов.

За словами голови ОСББ Володимира Головні, результати попереднього аудиту дали можливість зрозуміти, на що звернути увагу в майбутньому.

“Спеціалісти розповіли, де є недопрацювання, про які я навіть не знав. За це я дуже вдячний, оскільки тепер знаю, що треба зробити, аби покращити ситуацію в будинку. Я хочу, щоб наші мешканці ще менше платили за тепло, тому за короткий термін ми усунемо всі нюанси. Кошти ми маємо на рахунку, тому без проблем зможемо закупити всі необхідні матеріали, деякі роботи ми завжди виконуємо власними силами, а дещо потребує залучення спеціалістів, наприклад, зварювальні роботи”, - каже Володимир Головня.

Мешканець будинку, де проводили термографічне обстеження, Вадим Ролінський теж переконаний, що такі перевірки необхідні і обов'язково принесуть результати.

“Це питання зараз на часі, бо в країні війна і нам потрібно пережити зиму. Людям потрібне тепло, комфорт. Такий нагляд дуже важливий. Ми задоволені результатами ІТП, яке встановили, бо платіжки суттєво змінилися, - сказав мешканець дому. - В майбутньому, сподіваюся, зможемо заощаджувати на комунальних послугах ще більше саме завдяки енергоаудиту”.


Переглядів: 1336
Поширень: 1