Четверо засуджених за особливо тяжкі злочини організували шахрайську діяльність. Вони займалися цим «бізнесом», перебуваючи в увязненні. Їм допомагали 6 спільників на волі: із Вінницької, Житомирської та Чернівецької областей. Шахраї мали чітко відпрацьовану схему, на якій заробляли до 100 тисяч гривень за день. Про це повідомляє ГУНП у Вінницькій області.
Крім давно відомих схем продажу неіснуючих товарів, шахраї вигадали , нові, прибутковіші способи наживи.
Вони створювали фейкові акаунти військових у соцмережах. Користуючись цими сторінками, вони брехали людям нібито можуть допомогти звільнити родичів із полону або розшукати на фронті безвісти зниклих захисників.
Крім того, «продавали» українцям, у тому числі й військовослужбовцям, техніку та генератори для фронту, вказуючи занижену ціну. Своїм спільницям на волі, в’язні надавали вказівки про способи виманювання грошей.
Жінки знайомилися із військовими у соціальних мережах, та видурювали в них кошти. Потребу в грошах пояснювали допомогою родичам, хворим дітям та іншими проблемами.
Вік причетних до злочинів засуджених чоловіків – 28-30 років. Одного із них засуджено за умисне вбивство.
Їхні спільники – чотири жінки та двоє чоловіків, з трьох українських областей. Наймолодшій зі спільниць – 26, а найстаршій – 55 років.
Під час документування злочинних дій, слідчі обшукали місця позбавлення волі та місця проживання спільників.
Вилучили мобільні телефони та сім карти, банківські картки, чорнові записи, грошові кошти й інші речові докази шахрайської діяльності.
Оперативний супровід розслідування здійснюють працівники Державної установи "Стрижавська виправна колонія №81".
Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.
Коло потерпілих та людей, які можуть бути причетними до злочину, встановлюється.
Досудове розслідування здійснює слідче управління за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до 8 років ув'язнення.