У Вінниці підбили підсумки виконання бюджету громади за 2022 рік

Вчора на засіданні виконкому міської ради представили підсумки виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за минулий рік. Про результати засідання йдеться на сайті Вінницької міської ради.

З огляду на повномасштабну війну, він був надзвичайно складним і поставив серйозні виклики, але громада впоралась, зазначив міський голова Сергій Моргунов.

«Навіть в умовах війни ми достойно пройшли цей період. Змогли закрити багато питань і викликів, з якими стикнулись - і в частині ліквідації наслідків ракетних ударів по м. Вінниця, і по цивільному захисту. І найголовніше, що на початку повномасштабного вторгнення ми достатньо серйозно попрацювали, закумулювавши кошти на підтримку Збройних Сил і забезпечення заходів по обороні міста разом. Важливо також, що ми пройшли нормально зиму з точки зору роботи критичної інфраструктури і заздалегідь змогли вчасно підготуватися, хоча розслаблятися не можна. Сьогоднішня нічна атака на територіальні громади України свідчить, що виклики достатньо серйозні у всій країні. Тому ми повинні бути готові в тому числі в частині матеріально-технічного забезпечення», – підкреслив очільник громади.

З огляду на це він закликав усіх до плідної роботи, спрямованої на створення стабільного фінансового клімату у громаді.
Сергій Моргунов наголосив: «Питань багато на майбутнє, але разом із тим дуже важливо, щоб усі розуміли дві складові: перше – це наповнення бюджету і робота в цьому напрямі, в тому числі із бізнесом; друге – це ефективне використання бюджету. Не проїдання, не освоювання, а ефективне використання бюджету».

Основні характеристики бюджету Вінницької громади 2022 року

За словами директорки департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталії Луценко, результати виконання бюджету сформувалися під впливом економічних процесів, які відбуваються в громаді в умовах воєнного стану.

«На виконання бюджету також впливають інші фактори, пов’язані з війною. На території громади в результаті релокації розпочали діяльність 252 суб’єкти господарювання, які створили 1290 робочих місць. Майже 46 тисяч тимчасово переміщених осіб знайшли прихисток у нашій громаді. За звітний рік рівень інфляції сягнув 126,6 відсотка. Все це разом формує доходи бюджету і впливає на його видатки», – зазначила доповідачка.

Доходи бюджету 

За звітний період до бюджету надійшло понад 5,7 млрд грн. Порівняно з попереднім роком надходження зросли на 16,8 відсотка.

Основна роль у наповненні бюджету належить власним доходам, які порівняно з минулим роком зросли на 23 відсотка. Річний план виконано на 106,2 відсотків. На загальний фонд у доходах бюджету приходиться майже 96 відсотків, до якого надійшло близько 5, 5 млрд грн, в тому числі 4, 7 млрд грн за рахунок власних доходів (84,9%) та майже 831 млн грн (15,1%) за рахунок трансфертів із інших бюджетів. Серед таких основним залишається освітня субвенція з державного бюджету.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є: податок на доходи фізичних осіб; єдиний податок; акцизний податок; плата за землю та податок на нерухоме майно. Вони разом закумулювали майже 98 відсотків усіх власних доходів загального фонду.

Видатки бюджету

Видатки бюджету у звітному році склали понад 5 млрд грн, що становить 100,1 відсотка до видатків попереднього року. Наталія Луценко зазначає: «Видатки загального фонду порівняно з минулим роком зросли на 2,8 відсотка, спеціального фонду зменшилися на 7,7 відсотка. Зменшення видатків бюджету по спеціальному фонду пов’язане з воєнним станом, в умовах якого видатки проводяться в межах наявних ресурсів єдиного казначейського рахунку, відповідно до встановленої черговості платежів».

Основними споживачами бюджетних коштів загального фонду залишаються такі галузі, як освіта, соціальний захист, житлово-комунальне господарство та транспорт. На їх утримання направлено понад 3 млрд грн, або 79 відсотків усіх видатків.

«Характерною рисою видаткової частини бюджету залишається її соціальна спрямованість, що підтверджується досить високим відсотком видатків, які направляються на утримання закладів соціально-культурної сфери. В умовах війни велика увага приділялась соціальному захисту населення. Видатки по галузі склали 227 млн грн, що на 16,7 відсотка більше за показники попереднього року», – каже директорка департаменту.

В умовах війни бюджет не тільки забезпечує функціонування всіх сфер життєдіяльності громади, а й надає підтримку ЗСУ та правоохоронцям. На відповідні цілі минулого року було спрямовано 29, 6 млн грн. Крім того, за рішенням міської ради вільні кошти бюджету направили на придбання військових облігацій.

Зокрема, на 100 млн грн було придбано цінні папери терміном до 3-х місяців, які були погашені у вересні 2022 року і кошти повернулися до бюджету. На 300 млн грн придбано облігації терміном до 1-го року, погашення яких відбудеться у вересні поточного року.

Також значні фінансові ресурси, а саме 30, 5 млн, спрямували на заходи із запобігання надзвичайних ситуацій, зокрема створення місцевого матеріального резерву.

Видатки спеціального фонду бюджету за звітний період склали 1, 2 млрд грн, що становить 92,3 відсотка до попереднього року.

Видатки бюджету розвитку склали 980 млн грн. Серед основних завдань, які вирішували за рахунок цих коштів були ліквідація наслідків збройної агресії російської федерації після події 14 липня. Також ремонтували та облаштовували укриття у закладах освіти, охорони здоров’я тощо, купували генератори для забезпечення належної роботи галузей критичної інфраструктури в разі блекауту, здійснювали капітальний ремонт об’єктів благоустрою.
 



Переглядів: 1180
Поширень: 0