Де у Вінниці можна отримати безкоштовну психологічну допомогу?

Ресурси кожної людини – це не тільки час та гроші, але й емоції, рівень втоми і мотивації. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день, у зв'язку з повномасштабним вторгенням, у рідній країні пережити надзвичайно складно. 

Відповідно до рішення Міської міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми було створено 2 неформальних об’єднання психологів, для проведення заходів психосоціальної підтримки в громаді сімей Захисників та Захисниць. Перегляглянути контакти психологів можна за посиланням ось тут.

Неформальне об’єднання психологів-волонтерів створили на базі Вінницького міського центру соціальних служб спільно з Психологічною кризовою службою у Вінницькій області.

“Це група із 18 психологів-волонтерів та 5 психологів Центру, які пройшли спеціалізоване навчання. Уже понад 12 місяців ці люди не шкодують ні часу, ні здоров’я, абсолютно безкоштовно надають підтримку мешканцям нашої територіальної громади, громадянам, які переїхали до нас в пошуку прихистку і безпеки, а також військовим, котрі отримують лікування в наших закладах охорони здоров’я Вінниці”, – розповідає керівниця Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

З початку війни команда надала психологічну допомогу вже понад 6 тисячам громадян.

“Також психологи Центру та психологи-волонтери відвідують заклади, де перебувають люди, які залишили місця проведення бойових дій. Фахівці надають їм кваліфіковану екстрену психологічну допомогу – проводять роботу не лише з дорослими, а й з дітьми. Спеціалісти заспокоюють людей, надають рекомендації, як утримати психічну рівновагу. Здебільшого переселенці звертаються з проблемою, як побороти страх та тривогу. З метою поліпшення психоемоційного стану, спеціалісти проводять індивідуальні та групові консультування”, – зауважує заступниця директора департаменту освіти міської ради Ірина Божок.

Між чергуваннями, психологи підвищують рівень своїх знань: регулярно проходять курси, тренінги та супервізійні зустрічі. Розроблено цілий план заходів, згідно з яким працюють психологи-волонтери.

Також на базі комунальної установи “Центр розвитку педагогічних працівників” функціонує професійна спільнота практичних психологів закладів освіти.

“Ми також створили добровільне неформальне об’єднання психологів з числа працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти у кількості 22 особи. Відповідно до запиту практичних психологів, іде робота по організації тренінгового заняття з питань юридичного аспекту роботи психолога з членами сімей Захисників та Захисниць, вдосконалення роботи психолога з дитиною Захисника/Захисниці та вдосконалення роботи психолога з іншими членами сімей Захисника/Захисниці”, – говорить Ірина Божок.

Психологами закладів дошкільної та загальної середньої освіти забезпечено психолого-педагогічний супровід дітей із сімей Захисників та Захисниць України в рамках виконання посадових обов’язків працівниками психологічної служби.

Крім того, можна звернутися за адресами:

• вул. Соборна 50 к. 101;

• вул. Брацлавська, 85, к 402;

• просп. Космонавтів, 30 к. 303.

Тут з 8:30 до 17:00 щобудня працює 5 штатних психологів.



Переглядів: 1435
Поширень: 0