Учениці Вінницької дитячої художньої школи Марина Язовицька та Владислава Мірошникова долучились до благодійного проєкту «100 картин дітей незламної України», відкритого в рамках Міжнародної благодійної програми «Kids and art for Ukraine».
Картини представлені на виставці в Лондоні серед інших робіт юних українців. Полотна також можна придбати з аукціону. Організатори спрямують зібрані кошти на підтримку дітей, постраждалих від війни.
Картини Марини Язовицької та Владислави Мірошникової – «Україна – це я» та «Захист» присвячені почуттям до рідної країни.
Юна художниця Марина Язовицька малює з дитинства. У 2022 році вона перемогла на міжнародному конкурсі з вебдизайну та комп’ютерної графіки. Зараз дівчина активно працює над своїм творчим портфоліо із digital-ілюстрації. Її викладачка Ярослава Бондар зазначила, що Марина має тонке відчуття світу, у її творчому доробку багато робіт патріотичної тематики.
Владислава Мірошникова переїхала у Вінницю з Сєвєродонецька, Луганської області 2014 року. Вона здобула першість на III міжнародному художньому фестивалі «Малюй.UA» (малюнок «Психея. Кінець» 2021 р.), на виставці у Південній Кореї у 2022 році з роботою «Ми незламні». Робота дівчини стала ілюстрацією до одного з віршів Катерини Деревінської із книги «Це не сон».
Як розповіла Владислава Мірошникова, кілька років тому вона брала участь у своєму першому конкурсі, але її картину прийняли, бо вважали, що це робота дорослої людини.
В експозиції проєкту «100 картин дітей незламної України» представлені роботи юних митців з усіх регіонів України, зокрема й з тимчасово окупованих територій. Вихованці 28 мистецьких закладів України стали учасниками цієї благодійної програми, яка проходить у Лондоні.
Найближчим часом до проєкту «100 картин дітей незламної України» долучаться ще восьмеро вінницьких дітей-художників. Вони вже працюють над полотнами, які передадуть до Лондона.
Благодійний проєкт «100 картин дітей незламної України» реалізується Міжнародною освітньо-культурною асоціацією у співпраці з Британським благодійним фондом Sincere Education and Cultural Development. Головною метою проєкту є надання підтримки мистецьким школам в Україні. Відбувається за підтримки Європейського банку реконструкцій та розвитку.