У понеділок, 27 березня, у Вінниці в концерт-холі закладу «Монблан», відбулось два семінари для вчителів ВМТГ, які провели МОМ та CRDF Global. Як повідомляє Вінницька міська рада, педагоги Вінницької громади проходять тренінги з найактуальніших тем сьогодення: кібербезпека та психологія.
Понад 60 освітян доєднались до заходів, які проводили міжнародні партнери.
"Міжнародна організація з міграції вже не вперше співпрацює з департаментом освіти ВМР, цього разу представники МОМ проводять дводенний тренінг з психології, який містить два компоненти: управління стресом та пошук ресурсів", – розповіла директорка департаменту освіти Оксана Яценко.
Як повідомив національний фахівець з питань психічного здоров’я МОМ Віталій Бєлов, у зв’язку з COVID-19 та повномасштабним вторгненням, українці постійно переживають кризу.
"Громадяни України відчувають катастрофічні події і фактично переживають стрес. Проаналізувавши це, ми вирішили провести спеціалізоване навчання для представників закладів освіти, аби спочатку вони підвищили свою кваліфікацію в цьому питанні, а потім змогли навчити своїх колег та учнів", – додав він.
Представники міжнародного фонду цивільних досліджень та розвитку США нагадали вінницьким вчителям про основи кібербезпеки та медіаграмотності, адже у воєнний час кількість хакерських загроз загострилась.
"Наша ціль – навчити вчителів розрізняти різні кіберзагрози, які походять з кіберпростору. Цим тренінгом ми підсилимо знання вінницьких вчителів з кібербезпеки та медіаграмотності, аби отримані знання вчителі впроваджували під час навчання", – каже спеціаліст проєкту з кібербезпеки Володимир Дячишин.
Оксана Яценко подякувала за співпрацю міжнародним партнерам та підсумувала, що у такий непростий час нашим школярам неабияк потрібні знання з психології та медіаграмотності, адже окрім ракетних обстрілів ворог використовує і кіберзагрозу, що також відображається на ментальному здоров’ю учнів.