Сьогодні, 31 березня, на черговій сесії Вінницької міської ради ухваилили рішення, що передбачають допомогу для Захисників, Захисниць громади, а також членів їхніх сімей, зокрема дітей.
Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, питання підтримки Захисників та Захисниць, а також членів їхніх родин є приорітетним для вінницької громади.
“Вінничани, усі Захисники та Захисниці – докладають надзусиль, обороняючи наші землі від російської навали. Ми ж маємо робити все необхідне аби підтримати їх, а також членів їхніх родин. На сьогоднішній сесії додаємо ще окремі види допомоги для таких категорій. Це і 5 тисяч гривень на оздоровлення діток наших Героїв. Також додаємо 5 тисяч гривень на підготовку до школи першокласників наших Захисників та Захисниць”, – сказав Сергій Моргунов.
Також сьогодні внесли зміни у Комплексну програму «Основні напрямки соціальної політики ВМТГ». Розширили перелік пільг, які передбачені для Захисників та Захисниць громади та членів їхніх сімей. Зокрема, тепер виділятиметься 5 тисяч гривень один раз на рік на оздоровлення дітей загиблих (померлих) у російсько-українській війні Захисників та Захисниць.
"Також з міського бюджету ми будемо виплачувати по 5 тисяч гривень на кожну дитину загиблих (померлих) Захисників чи Захисниць, які йдуть до першого класу закладів загальної середньої освіти", – розповіла директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
Також отримати до 15 тисяч гривень відшкодувань на самостійне санаторно-курортне лікування зможуть один раз на рік один із членів сім’ї загиблих Захисників та Захисниць України в російсько-українській війні, які є членами Вінницької громади.
Крім того, передбачена муніципальна пільга на стоматологічні послуги. Отримати відшкодування до 15 тисяч гривень на ортопедичні послуги тепер можуть усі демобілізовані військовослужбовці нашої громади, які беруть участь у російсько-українській війні, а також члени сімей наших загиблих Захисників та Захисниць.
"Також нашою Комплексною програмою ми передбачили право на 60 безоплатних поїздок на місяць у міському електротранспорті та автомобільному транспорті для членів сімей наших загиблих Захисників та Захисниць України у російсько-українській війні", – розповіла Валентина Войткова.
Міська рада продовжує підтримувати діяльність Центрального регіонального представництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. З бюджету громади виділили додаткові кошти для функціонування Штабу. У Вінниці він працює вже 4 місяці. Звертатися по допомогу можуть жителі центральних регіонів України, чиї рідні перебувають в полоні.
У департаменті соціальної політики міської ради також нагадують про інші види допомоги, які можуть отримати сімʼї Захисників та Захисниць – це зокрема, психологічна та соціальна. Тож просять родини Вінницької громади, а також офіційно зареєстрованих ВПО, в яких є військовослужбовці, які знаходяться на фронті, або ж родини, які чи втратили своїх Захисників, або ж вони є безвісти зниклими – звертатися за телефонами:
- 50-83-89, 068-98-38-390 (Управління соціального захисту населення «Правобережне», м. Вінниця, просп. Космонавтів, 30, ІІ поверх),
- 50-86-71, 068-98-38-340 (Управління соціального захисту населення «Лівобережне», м. Вінниця, вул. Замостянська, 7, ІІ поверх),
- 068-98-38-318 (Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, м. Вінниця, вул. Соборна, 50, кім.101 «Громадська приймальня»).
«Родини Захисників поспілкуються із соціальними фахівцями міської ради, розкажуть чого потребують. Тільки разом ми зможемо подолати ті виклики, які постали перед нашою громадою та людьми у звʼязку з повномасштабним вторгненням», – зауважила директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.