Вінничан закликають економно використовувати електроенергію

Завдяки титанічним зусиллям енергетиків, ситуацію в українській енергетиці, після терористичних обстрілів, вдалось стабілізувати. Проте, громадян закликають й надалі економно використовувати електроенергію.

Дотримуючись наступних правил економного використання електроенергії можна не лише зробити свій вклад у покращення енергосистеми України, а й заощадити власний бюджет.

  • Модернізація освітлення у власній оселі;

Зробити це можна замінивши лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Окрім того, що вони споживають у 10 разів менше електроенергії, термін їх експлуатації довший у 5-8 разів у порівняні із лампами розжарювання.

  • Користуватись енергоощадною побутовою технікою;

Клас «А+++» є найбільш енергоощадний. Користуючись технікою класу «А» або «А+» можна зменшити споживання електроенергії на 30-50% навіть у порівнянні з приладами класу «В».

  • Використовувати пральні й посудомийні машини варто лише в режимі повного завантаження.

При пранні, за можливості, слід встановити нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури. Також потрібно надати перевагу природному сушінню.

  • Залишати мінімум приладів у режимі «сон»;

У цьому режимі прилади продовжують споживати електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт-год у рік. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення.

  • Заряджати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), стільки, скільки потрібно для повної зарядки акумулятора;

Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.

  • Потрібно регулярно обслуговувати електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо)

До прикладу, для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%. Також регулярне очищення чайника від накипу підвищує теплопровідність та зменшує його електровитрати.


Переглядів: 1233
Поширень: 1