Вчора, 3 травня, на легкоатлетичному стадіоні в центральному міському парку імені М. Леонтовича відбулася традиційна Спартакіада міста серед людей з інвалідністю «Зі спортом по життю». Організатори заходу став комітет по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради.
Участь у Спартакіаді взяли клієнти міського центру реабілітації «Гармонія» та громадської організації «Паросток», а також інші охочі. Такі заходи допомагають людям з інвалідністю соціалізуватися та розвинути моторику, пояснює соціальна вихователька по роботі з дітьми з інвалідністю центру реабілітації «Гармонія» Тетяна Тетер.
«Ми вдячні спортивному комітету міської ради за організацію таких заходів. У нашому Центрі ми готуємо діток та молодь до таких змагань. Такі заходи допомагають їм соціалізуватися, дозволяють розвивати свою особистість та моторику. Крім того, це можливість показати свої спортивні можливості й таланти», – додає Тетяна Тетер.
Упродовж кількох годин спортсмени змагалися у таких видах спорту: шашки, теніс настільний, змагання з дартсу, баскетбол, флорбол, серсо, влучний кидок з використанням «літаючої тарілки» (фрізбі) та петанку. Кожен учасник за бажанням міг позмагатися у всіх видах спорту. Пантанк (кидання металевої кулі) та дартс обрала 29-річна Олександра Куренюк.
«Так склалося, що з дитинства я на візку. Але я намагаюсь жити повноцінним життям. Уже навіть сама їжджу громадським транспортом, гуляю у місті з друзями. Такі заходи, як сьогодні, мене дуже підтримують та надихають, підіймають настрій й дають відчуття того, що я не сама», – говорить Олександра Куренюк.
Результати кожного учасника оцінювало професійне журі. До його складу ввійшли тренери-викладачі та інструктори-методисти міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, розповідає голова комітету по фізичній культурі та спорту міської ради Сергій Краєвський.
«Понад два десятки років проводиться така Спартакіада для осіб з інвалідністю. З 2006 року ми розширили цей напрямок. Тепер щороку ми проводимо дві Спартакіади: одну – навесні, іншу – восени. Перерва була лише минулого року у зв'язку з повномасштабним вторгненням, – зауважує Сергій Краєвський. – Мета таких змагань – популяризувати фізичну культуру та спорт серед людей з інвалідністю, підвищити їх спортивну майстерність, надати більше можливостей юнакам та дівчатам з інвалідністю долучитися до спорту та здорового способу життя».
По закінченню Спартакіади у кожному виді змагань визначили переможців та призерів. Їх нагородили грамотами та подарунками від комітету по фізичній культурі і спорту ВМР.