ОСББ по вулиці Литвиненко-Вольгемут, 19 створили лише 19 січня, але за кілька місяців тут уже встигли вирішити чимало питань. На прибудинковій території облаштували клумби, зробили пісочницю та гойдалки для дитячого дозвілля, а в самому будинку – поміняли водопровідні та каналізаційні труби.
Як розповідає голова правління ОСББ Олена Юкал, такого результату домоглися завдяки координації зусиль з представниками міської ради. Крім того мешканці уже визначились з першим безкоштовним капітальним ремонтом одного з конструктивних елементів будинку. Зокрема, за кошти міського бюджету планують відремонтувати ліфт.
«До створення ОСББ ми йшли досить довго, – розповідає Олена Юкал. – Дев'ятиповерхівку було побудовано ще у 1981 році. У будинок заселилися працівники хімічного заводу, які до цього жили у Вінницьких Хуторах. За роки експлуатації будинку, накопичилось чимало питань, які потребували вирішення.
За словами очільниці об'єднання, вона дивилася на сусідні будинки, які мали облагороджену територію, красиві дитячі майданчики та доглянуті двори, тому почала обговорювати з сусідами ідею створення ОСББ. Але спочатку мешканці з недовірою поставилися до змін і вирішили лишитися під порядкуванням ЖЕКу…
Пройшло три роки, перш ніж про створення ОСББ заговорили знову. Рушійною силою, за словами голови правліня ОСББ, стали нові мешканці, які заселилися в будинок та які уже проживали в будинках з ОСББ, тому про переваги об’єднання вирішили проінформувати й інших. Запросили й представників міської ради.
«До нас на збори прийшов представник Ресурсного центру підтримки ОСББ. Працівники надали нам зразки усіх заяв, допомогли з протоколом та документами. Далі я зверталася до них з будь-яким питанням і жодного разу не отримала відмови… Зараз у нас плани наполеонівські. По програмі співфінансування з міською радою плануємо встановити сучасне освітлення у під'їздах, змінити вікна на сходових клітках, відремонтувати тепломережу. Моя мрія – встановити сонячні панелі на даху. Розумію, що це дуже важко. Але мріяти мені ніхто не заборонить», – підсумовує пані Олена.
Загалом, станом на восьме травня у Вінниці нараховується 844 ОСББ у 924 будинках. З початку року в місті зареєстровано 22 новостворених ОСББ, з них три – в новобудовах.