У Вінниці з'явився новий друг: вінницькі депутати проголосували за побратимство Вінниці та Карлсруе

Вчора, 19 травня, на позачерговій сесії міськради у Вінниці відбулась зустрічна церемонія підписання угоди про побратимство між Вінницею та Карлсруе. Після того як 22 квітня угоду підтримав муніципалітет німецького міста, сьогодні за неї проголосували вінницькі депутати. Символічно, що обидва рази угоди проголосовані одноголосно.

“Вітаю усіх вінничан з появою нового друга, - зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов після голосування. Сьогодні ми зустрічаємось як давні друзі, і хочемо, щоб наші гості відчули усю нашу гостинність. Карлсруе та Вінниця — два сучасні європейські міста, які відкривають спільну сторінку в своїй історії. Ми докладемо максимум зусиль, щоб наше партнерство було успішним та сприяло розвитку обох громад.

Як зазначив очільник міста, делегація із Німеччини на чолі із мером Карлсруе Франком Ментрупом прибула до нашого міста попри війну і всі ризики, пов'язані із нею. Це говорить про сміливість і рішучість наших партнерів у налагодженні дружніх відносин між громадами.

Як зауважив мер Карлсруе Франк Ментруп, Вінниця та Карлсруе мають багато схожого.

“Зранку наша делегація уже встигнула відчути атмосферу Вінниці, ми побачили, що наші міста мають багато спільного, тому я хотів би запросити вінничан ознайомитися з нашим містом та його історією, а мешканців Карлсруе - хотів би запросити до Вінниці”, - зауважив Франк Ментруп.

Своєю чергою, очільник Вінниці висловив сподівання, що мешканці обох громад справді можуть налагодити контакт, на кшталт такого, який на сьогодні існує з іншими містами побратимами, зокрема з польським Кельце, дружні зв’язки з яким тривають з 1956 року.

Відповідно до підписаної угоди, зазначається, що співпраця між двома містами має бути різноманітною, зокрема орієнтуватися на сфери інформаційних технологій, альтернативних джерел енергії, урбаністики та міської мобільності, культури, науки та освіти. До речі, у квітні у Карлсруе уже було підписано Меморандум між найстарішим технічним вищим навчальним закладом Німеччини – Технологічним інститутом Карлсруе та Вінницьким Національним технічним університетом.

Крім того, як пообіцяв Франк Ментруп, Карлсруе буде підтримувати і Україну і свого партнера Вінницю у подальшій європейській інтеграції.

Депутат міської ради та очільник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, своєю чергою подякував німецькому уряду за надану допомогу, а делегації з Карлсруе, – що не побоялися завітати до міста в такий час.

“Переконаний, що підписання цієї угоди дасть поштовх для подальшої інтеграції”, – сказав Сергій Борзов.

А як зазначив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, дуже цінно, що в такий важкий час, у нас з’являються не просто закордонні партнери, а друзі та побратими.

“Ми сповідуємо спільні цінності і за ці цінності, зокрема за демократичну та вільну Європу, сьогодні воює українське військо. Хотів би подякувати країнам-партнерам за допомогу, за навчання наших воїнів, прихисток для жінок та дітей, за допомогу у важкий період на межі блекауту генераторами та іншим… Зараз головне перемогти ворога, і дуже важливо, що ми в цьому не єдині», – каже Вячеслав Соколовий.

Під кінець зустрічі очільники міст-побратимів погасили марку “Міста спокою та рівноваги. Карлсруе-Вінниця”.

Спеціальна марка представляє унікальний дизайн, де зустрічаються символи обох міст: палац Карлсруе, архітектурний образ якого доповнює Вежа, та символ нашого міста – Вежа Артинова.

Марка стане не лише цінним колекційним екземпляром для всіх любителів філателії, але й символом початку нових партнерських взаємовідносин. Вона нагадуватиме нам про значення дружби, співпраці та європейських цінностей.

Наостанок офіційної частини, сторони обмінялись подарунками, зокрема Франк Ментруп вручив вінницькому колезі картину з зображенням міського замку.

А міський голова Вінниці передав книги в Український культурний центр в Карлсруе, вручив подяки представникам муніципалітету Карлсруе, а також частини з російського танку, який було знищено підрозділом, в якому служать багато вінничан.

Довідкова інформація:

22 квітня було підписано Угоду про побратимство між представниками муніципалітетів Вінниці та Карлсруе. Тоді підписання Угоди про побратимство відбулось у місті Карлсруе, куди прибула делегація з Вінницької міської ради на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим. Також на зустрічі був присутній Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко.

Улітку Муніципалітет Карлсруе затвердив наміри встановити дружні контакти. 30 вересня 2022 року під час засідання сесії, депутати Вінницької міської ради прийняли рішення про розвиток міжнародної співпраці з Карлсруе.

Пізніше, Карлсруе передав до Вінниці гуманітарний вантаж – спецобладнання та намет для пунктів незламності, які були забезпечені різними девайсами.

Карлсруе – місто в Німеччині, розташоване в землі Баден-Вюртемберг, на південному заході країни. Населення міста - близько 300 тисяч людей. Місто має багату історію та культурну спадщину, славиться розвинутим транспортним і електротехнічним машинобудуванням, нафтопереробною, металообробною, хімічною, поліграфічною та харчовою промисловістю. Також Карлсруе є другим за величиною річковим портом Німеччини та має найбільший у країні нафтопереробний завод. У місті багато визначних архітектурних пам'яток, розвинена туристична сфера.

Місто також є важливим науковим центром, оскільки тут знаходяться університет Карлсруе та центр ядерних досліджень Леопольдсхафен. Університет є найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині, який відомий своїми високими досягненнями в галузі машинобудування, інформатики та електротехніки.

Культурні і художні інститути, такі як Державна академія образотворчих мистецтв, Музей землі Баден, Державна картинна галерея та музей мультимедійного мистецтва «Zentrum für Kunst und Medientechnologie» (ZKM) також знаходяться в місті Карлсруе. Крім того, у Карлсруе був проведений перший Міжнародний з'їзд хіміків у 1860 році, де вперше були визначені чіткі формулювання атома і молекули.



Переглядів: 2981
Поширень: 3