Понад 4000 ботів для дискредитації ЗСУ: на Вінниччині ліквідували масштабну ботоферму

Фейкові дописи й коментарі у соцмережах публікувалися нібито від пересічних громадян України. Ботоферма нараховувала щонайменше 4 тисячі фейкових акаунтів. Як повідомляють у Національній поліції, за кожного створеного бота правопорушники отримували оплату в рублях. Тепер за скоєне їм загрожує до 15 років ув’язнення. 

За словами начальника обласного главку поліції Івана Іщенка, злочинну діяльність ворожої ботоферми на користь агресора викрили слідчі Вінницького районного управління поліції, обласного главку разом із оперативниками відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області. До складу групи входило троє вінничан віком 30, 38 та 42 роки. Зловмисники організували роботу «ботоферми» з використанням російських сервісів. Вони щодня реєстрували близько 500 анонімних облікових записів у різних соціальних мережах, на торговельних онлайн-майданчиках, меседжерах, зокрема і заборонених в Україні.

Бот-акаунти у соцмережах використовувалися для дискредитації Сил оборони України, виправдовування збройної агресії рф, формування в українців громадської думки в інтересах ворога, розхитування суспільно-політичної ситуації в країні.

Фейкові акаунти також використовувалися для вчинення шахрайських дій на торговельних майданчиках.

За надані послуги зловмисники отримували виплати в російських рублях. Надалі, за допомогою підсанкційних платіжних систем «WebMoney» «PerfectMoney», конвертували їх у криптовалюту та виводили на підконтрольні банківські картки. 

Загальний обіг коштів, отриманих правопорушниками від злочинної діяльності «ботоферми», складав понад пів мільйона гривень за місяць.

«Ботоферму» зловмисники облаштували у гаражному приміщенні обласного центру. Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку з доказами незаконної діяльності, мобільні телефони, понад 3300 SIM-карт українських та європейських операторів мобільного зв’язку, 13 SIM-шлюзів та інше обладнання і програмне забезпечення, банківські картки, через які вони отримували гроші від «клієнтів».

Слідчими вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру.  Слідчі дії проводились за оперативного супроводу працівників УСБУ у Вінницькій області. Процесуальне керівництво здійснює Вінницька окружна прокуратура.

Вінницьким райуправлінням розслідується кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає ув’язнення до 15 років.

Фото: ГУНП у Вінницькій області



Переглядів: 1559
Поширень: 1