нормальний менструальний цикл

Вітамін D необхідний для всіх органів та систем. Він підтримує оптимальний вміст фосфору в крові, зміцнює імунний захист, позитивно впливає на нирки, кишечник, нормалізує артеріальний тиск та підвищує рівень енергії. А ще речовина потрібна для жіночого здоров'я. Далі ми поговоримо про те, як вітамін Д впливає на менструальний цикл, що враховувати під час прийому для профілактики та лікування захворювань репродуктивної системи, нормалізації гормонального фону.

Докладніше про вітамін Д3

Вітамін Д входить до групи біоактивних речовин, його найактивніші форми – Д2 та Д3. Вони регулюють ряд біохімічних реакцій в організмі, покращують засвоєння фосфору, кальцію, розганяють метаболізм, підвищують вироблення гормонів.

Аналіз на вітамін Д гінекологи призначають при безплідді неясної етіології. Він відповідає за нормальну роботу органів репродуктивної системи, дефіцити підвищують ризики потовщення або витончення ендометрію, дисфункції придатків. Вітамін Д3 відноситься до жиророзчинних речовин, що відповідають за вироблення оптимальної кількості естрогенів та прогестерону. Ці гормони відповідальні за менструальний цикл, настання вагітності, розвиток ембріона. Прийом вітаміну Д3 підвищує ймовірність успішного виношування малюка, відповідає за прикріплення заплідненої яйцеклітини до маткових стінок.

Для поповнення дефіцитів ви можете приймати вітамін Д3 від «Олідетрим», виготовлений із сафлорової олії високого очищення та має відмінну засвоюваність, або отримувати вітамін з їжі. Вітаміну багато в жирних сортах риби, тунці, ікрі, печінці тріски, яєчних жовтках, грибах, коров'ячому молоці. Якщо виберете варіант з добавкою до їжі, зверніться до лікаря за рекомендаціями щодо оптимального дозування. Дітям стандартно призначають 600-1000 МО на добу, дорослим – 1000, 2000 чи 4000 МО. Тривалість прийому залежить від віку, стану здоров'я, хронічних захворювань, діагностованих дефіцитів. Спочатку рекомендовано здати аналіз визначення рівня вітаміну Д у крові.

Яка речовина впливає на місячні?

Низький вітамін D визначає тривалість менструального циклу та роботу жіночої репродуктивної системи загалом. Остання залежить від переліку чинників. Дефіцит вітаміну Д та інших цінних речовин унеможливлює зачаття, виношування плода. Доведено зв'язок Д3 та АМГ – гормону, що визначає фертильність жінки. Саме тому за хронічних гінекологічних патологій лікар часто рекомендують курс вітамінів. Після його проходження показники здоров'я помітно покращуються.

Причина нерегулярності менструацій – відсутність овуляції. Оскільки вітамін Д3 покращує роботу репродуктивної системи, відновлює її природні функції, цикл стає регулярним, підвищується ймовірність зачаття.

Симптоми дефіцитів

При безплідді у більшості жінок діагностується дефіцит вітаміну Д3. Також до ознак нестачі речовини відносять:

  • поганий стан волосся, нігтів, шкіри;
  • різкий набір ваги;
  • сповільнене зростання волосся;
  • постійні бактеріальні вагінози;
  • збої циклу;
  • м'язова слабкість;
  • часті запаморочення;
  • розлади ЦНС;
  • висока стомлюваність;
  • шкірні захворювання.

Одна з порад, як позбутися запаморочення – почати приймати вітамін Д3. Його прописують гінекологи за проблемних менструацій, постійних збоїв циклу. Існують профілактичні та лікувальні дозування. Профілактичні курси рекомендовано проводити регулярно – в середньому 2-3 рази на рік. Якщо турбують постійні запаморочення, немає овуляції, помітно погіршився стан шкіри та волосся, аналізи показують низький АГМ, можуть бути потрібні високі дозування.


Переглядів: 6399
Поширень: 0