20 вересня 2023 року в Україні відзначають два свята: День HR-менеджера та день пам'яті великомучеників Євстафія Плакіди, дружини його Феопістії і чад їхніх Агапія і Феопіста.
Яке церковне свято 20 вересня?
20 вересня в церковному календарі – день пам’яті великомучеників Євстафія Плакіди, дружини його Феопістії і дітей їхніх Агапія і Феопіста. У своєму часі Євстафій, під час полювання, спостерігав між рогами оленя образ розп'ятого Ісуса. Він та його сім'я були охрещені, включаючи його дружину Феопістію та дітей, Агапія і Феопіста. Життя Євстафія було сповнене випробувань, так як він втратив своїх слуг, свою домашню худобу, і навіть розлучився з родиною.
Однак Євстафій витримав усі ці випробування без скарг і продовжував молитися Господу. Скоро він знову знайшов свою родину. Пізніше він став воєначальником у війську імператора Траяна. Однак після смерті Траяна на трон сів язичник Адріан, який хотів влаштувати велике язичницьке свято. Євстафій відмовився вшановувати ідоли і відмовився приносити пожертви, що розгнівало імператора і він вирішив його стратити.
Що не можна робити 20 вересня?
- Не рекомендується сьогодні робити подарунки дітям, особливо не варто дарувати дівчаткам ляльки.
- Цього дня бажано не свататися, не грати весілля та не вінчатися.
- Вважають, що 20 вересня не можна проводити будь-які фінансові угоди, не можна брати в борг і позичати.
- Наші пращури вважали, що їсти цибулю з нового урожаю до цього дня було поганою прикметою, оскільки через це міг пропасти увесь урожай.
Народні прикмети і традиції на 20 вересня
За народними прикметами, якщо 20 вересня дме північний вітер, то скоро прийде похолодання, а якщо з південного боку — попереду ще багато теплих днів. Якщо стоїть туман і літає павутина, то до осені буде тепло. На нижніх гілках багато шишок — чекайте на ранні заморозки, а якщо шишок більше вгорі — холодно буде наприкінці зими. Західний вітер дме на вогку погоду восени, а північно-східний — на сильні зливи.
Традиції на 20 вересня
20 вересня, незалежно від погоди, потрібно висушити мокрий одяг сушитися на вулицю, щоб він увібрав в себе "сонячне" проміння, мороз чи дощ. Вдома запалювали свічку з церкви, а дзеркала мили святою водою. Так намагалися позбутися від нечистої сили на зиму.