Вересень у світі став найтеплішим за останні 83 роки

Середня температура вересня у світі була на 0,93°C вищою за ту, яку фіксували у 1991-2020 роках, та на 0,5°C вище за показник попереднього найтеплішого вересня — у 2020 році.

Звіт про рекордні температури склали в Copernicus Climate Change Service.

Згідно з даними центру, вересень 2023 року був:

  • найтеплішим у світі з температурою на 0,93°C вище середнього;
  • найтеплішим у Європі — на 2,51°C вище середнього;
  • на 1,75°C теплішим за середню температуру місяця у 1850-1900 роки, у доіндустріальний період історії людства;
  • середня температура поверхні моря з 60° півдня до 60° півночі сягнула 20,92°C, що є найвищим показником для вересня за час спостережень.
Аномальні температури вересня 2023 року щодо середнього показника у вересень 1991-2020 років
Аномальні температури вересня 2023 року щодо середнього показника у вересень 1991-2020 років. Фото: Copernicus Climate Change Service/ECMWF

Середня глобальна температура за перші 9 місяців 2023 року була на 0,52 °C вищою, ніж у 1991-2020 роках, і на 0,05 °C вище, ніж за відповідний період 2016 року, який нині вважається найтеплішим роком в історії.

Температуру, нижча за середню, у вересні зафіксували лише на невеликій частині Землі, зокрема в західних регіонах США, у Лівії (де цьогоріч були сильні зливи), на півдні Гренландії та на крайньому півдні Південної Америки та Африки.

Окрім того, Copernicus Climate Change Service зробив проміжні підсумки про останні 12 місяців. Середні температури за цей час були:

  • вище середнього відносно 1991-2020 рр. на більшій частині земної кулі;
  • вище середнього майже в усій Європі;
  • вище середнього на більшій частині Північної Америки, Гренландії, Африки (особливо на північному заході), західної та східної Азії, півдня та заходу Південної Америки та на сході Антарктиди;
  • значно вище середнього над деякими морями навколо Антарктиди та в європейському секторі Арктики, а також над більшою частиною північної частини Тихого океану, частиною південної частини Тихого океану, Атлантики та південного заходу Індійського океану;
  • трохи вище середнього над східною екваторіальною частиною Тихого океану;
  • нижче середнього в кількох океанічних районах, особливо на південному сході Тихого океану;
  • нижче середнього в Австралії, Західній Антарктиді та західних регіонах Північної Америки, на сході Південної Америки та в центрі та на північному сході Азії.

Про Copernicus Climate Change Service

Copernicus Climate Change Service — це один із шести сервісів, які діють у межах програми ЄС — Copernicus. Програмою Copernicus керує Європейська комісія.

Мета служби — створення бази знань ЄС для того, щоб проводити політику пом'якшення та адаптації до зміни клімату відносно глобального потепління.


Переглядів: 987
Поширень: 0