Псевдоволонтери: як не стати жертвою шахраїв та допомогти військовим

Повномаштабна війна змусила кожного відчути надзвичайну потребу долучитися та допомогти тим, хто опинився в скрутному становищі. Зразково те, що в ці час набагато більше людей стають волонтерами або роблять пожертви у різні благодійні ініціативи, спрямовані на підтримку військових, цивільних жертв війни, та гуманітарну допомогу. Проте, разом із цією плідною доброчесністю приходить і підвищений ризик стати жертвою псевдоволонтерів, які використовують гідні ініціативи для особистої вигоди. 

Щоб захистити себе від псевдоволонтерів, слід дотримуватися наступних порад:

  • Перед тим, як робити пожертву, ретельно досліджуйте історію та репутацію благодійних організацій. Важливо переконатися, що це справді відома та надійна організація.
  • Дізнайтеся більше про проект, для якого проводиться збір коштів. Переконайтеся, що інформація про нього є достовірною та об'єктивною.
  • Якщо до вас звертаються з проханням пожертвувати, зателефонуйте за офіційним номером організації, щоб перевірити, чи справді це їхня ініціатива. Здійснюйте пожертви через офіційні веб-сайти та платформи благодійних організацій. Уникайте надсилання грошей через невідомі сервіси або особисті рахунки.
  • Не реагуйте негайно на запити про пожертви, які надходять через соціальні мережі або електронну пошту. Перевіряйте правдивість таких повідомлень та переконайтеся, що вони дійсно від організації, яку ви знаєте.

Патрульна поліція Вінницької області закликає бути обережними і не дозволяти себе обманути!



Переглядів: 749
Поширень: 0