Міністерство охорони здоров'я України 20 листопада оновило дані про те, які групи донорської крові наразі потрібні в різних регіонах.
Про це МОЗ написало у Facebook.
Відомство зазначило, що по всій Україні стабільною лишається висока необхідність у донорській крові. Потреби крові динамічні і змінюються щодня залежно від обставин.
Цього тижня МОЗ визначило такі запити за регіонами:
- Вінниця, Київ, Київський міський центр крові, Одеса, обласна станція переливання, Дніпро, Херсон, Миколаїв, Кропивницький, Харків — потрібні всі групи крові;
- Запоріжжя: 1-, 2-, 3-, 4-;
- Львів: 1-, 2-, 3-, 4-;
- Чернігів: 2+, 3+;
- Івано-Франківськ: 1-, 3-, 4-;
- Рівне: 1-, 2-, 3-, 4-.
Як підготуватися до здавання крові?
Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України у вересні підготував перелік порад, як донорам підготуватися до процедури:
- Стандартний об’єм однієї забору становить 450 мл + 40 мл крові для аналізів (близько 10% від загального об’єму крові).
- Напередодні не варто вживати жирну, смажену, гостру та копчену їжу, молочні продукти і яйця. Можна випити солодкий чай, узвар, морс, компот, мінеральну воду. Поїсти хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково легко поснідати.
- Заборонено вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин до процедури, а ліки — за 72 години. Не курити протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після.
- Після здавання крові варто відпочити 10 хвилин, легко поїсти, випити солодкий чай.
- Протягом наступних 12 годин краще уникати інтенсивних фізичних навантажень.
Більш широка пам'ятка — на сайті системи "ДонорUA". МОЗ рекомендує зареєструватися та заздалегідь спланувати донацію.