Двох котів зі сказом виявили в селах Іллінецької громади за місяць.
Як повідомили на офіційній сторінці Іллінецької міської громади, у селі Василівка на два місяці накладено карантинні обмеження через сказ тварин, внаслідок захворювання кота, який прибився до одного з дворів.
Кіт подер і покусав власників домогосподарства. Через декілька днів під час ізоляції та нагляду тварина загинула. Патологічний матеріал від трупа кота було доставлено для лабораторного дослідження у Вінницьку регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби з метою встановлення діагнозу, де підтвердили захворювання на сказ.
Двох людей, яких покусав хворий на сказ кіт, направлено в «Іллінецьку міську лікарню» для проведення вимушеного щеплення проти сказу.
«Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Вінницької райдержадміністрації №27 від 15 листопада 2023 року оголошено неблагополучним щодо сказу тварин двір, де загинув кіт і територію с. Василівка та накладено карантинні обмеження на 2 місяці», - зазначено в повідомленні.
Вже 7 грудня на території Іллінецької громади виявлено ще один випадок захворювання домашнього кота на сказ - в с. Павлівка.
В м. Іллінці 12 -13 грудня будуть проводити профілактичні щеплення собак та котів проти сказу по вулицях.
Відомо, що сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі – лисиці та вовки.
З метою запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх тварин проти сказу, особливо котів. У разі прояву клінічних ознак захворювання слід негайно звернутися до спеціалістів державних установ ветеринарної медицини або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.