Міносвіти запускає інформаційну кампанію протидії булінгу в закладах освіти
Учням, батькам та вчителям розповіли про правові аспекти реагування на булінг.

Булінг – зумисне цькування є актуальною проблемою для системи освіти. Згідно з міжнародним дослідженням PISA в середньому 14,7% учнів в Україні повідомили, що зазнавали булінгу принаймні кілька разів на місяць, а 7% учнів частіше. Міністерство освіти та науки України оприлюднило на своїй фейсбук-сторінці презентацію «Булінг у закладах освіти: як реагувати. Законодавче розяснення» для підвищення поінформованості учнів, батьків та учителів.

«Так завжди було». Одна з найгірших фраз, яку можна почути щодо булінгу, нормалізуючи це явище.

Нібито «з усіх же колись сміялися, нічого такого». Але насправді булінг — це страшно і завжди потребує втручання дорослих, адже ніколи не можна знати наперед, чим саме закінчиться таке цькування для дитини. Так само не можуть лишатися без уваги випадки знущання з педагогів. написав міністр освіти та науки Оксен Лісовий — Учням, їхнім батькам і вчителям важливо знати, що р Учням, їхнім батькам і вчителям важливо знати, що робити в разі булінгу. Для цього підготували законодавче розʼяснення про це».

У розʼясненні вміщено інформацію про:

  • ознаки та приклади булінгу;
  • до кого звертатися, якщо дитина стала стороною або свідком булінгу;
  • хто зобовʼязаний повідомляти й реагувати на булінг у закладі освіти;
  • яка процедура розгляду заяв і звернень про булінг;
  • яким має бути результат розгляду заяв і звернень про булінг;
  • які передбачено штрафи за булінг.

«Цим розʼясненням запускаємо низку публікацій про булінг. Невдовзі розповімо, як психологічно підтримати учнів, які стали учасниками або свідками цькування», зазначено у повідомленні.



Переглядів: 673
Поширень: 0