Синдром “Рапунцель”: зі шлунку 11-річної вінничанки дістали величезний жмут її власного волосся

Лікарям довелось вдатись до хірургічного втручання, щоб врятувати життя 11-річної вінничанки — зі шлунку дитини дістали величезний жмут її власного волосся.

Про вдалу операцію інформують у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні.

Трихобезоар у дітей або синдром "Рапунцель" — це щільне утворення в шлунку людини, що складається з проковтнутого волосся, частинок їжі й шлункового слизу. Іноді воно переміщується в початковий відділ тонкого кишківника. За своєю клінічною картиною дуже схоже на пухлину, тому необхідне проведення ретельної діагностики, - йдеться у повідомленні.

Найбільш часто така проблема зустрічається у дітей, особливо у дівчат з довгим волоссям. Це основна причина появи волосяних грудок. До групи ризику входять діти від восьми років, у яких є шкідлива звичка жувати кінчики свого волосся. 

Таке порушення поведінки може бути обумовлено наявністю у дитини:

  • істеричної поведінки; 
  • стресу;
  • нав’язливих думок;
  • вроджених вад розвитку шлунково-кишкового тракту;
  • порушення інтелектуального розвитку; 
  • психічних відхилень; 
  • самоагресії (проявляється в вириванні власного волосся); 
  • девіантної поведінки.

Лікарі описали випадок формування трихобезоару, який копіював пухлину та мав клініку кишкової непрохідності у дівчинки 11 років. 

Батьки дитини звернулися до дитячого хірурга зі скаргами на періодичне блювання дитини, щемлячий біль у животі та випинання в епігастральній ділянці, при пальпації тверде щільне утворення. Дитину госпіталізували у хірургічне відділення №2 "Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні", - розповіли у лікарні. 

Дівчинку дообстежили. Провели фіброгастродуоденоскопію, виявили об’ємне утворення, яке заповнювало усю порожнину шлунку з продовженням у дванадцятипалу кишку. Утворення складалося зі скупчення волосся та домішків їжі, нігтів. 

Зі шлунку 11-річної вінничанки дістали величезний жмут її власного волосся

Ендоскопічно встановлений діагноз — трихобезоар шлунка. 

Враховуючи великий розмір утворення, ендоскопічно видалити його було не можливо. Довелось вдатись до оперативного втручання, яке успішно виконали у хірургічному відділенні лікарні.

Після операційний період пройшов без ускладнень. Дитина виписана зі стаціонару в задовільному стані, - додають лікарі.



Переглядів: 2169
Поширень: 0