Коли купуєте золоті прикраси в магазині, продавець вам продемонструє пробу, що підтверджує якість виробу. Але якщо ви знайшли коштовність, наприклад, у скриньці бабусі або на вулиці, цікаво дізнатися, справжня вона чи ні.
Як визначити підробку
Деякі матеріали легко розпізнати та встановити ступінь цінності, навіть не вдаючись до хитрощів чи спеціалізованих інструментів. Та іноді необхідно переконатися, що перед вами не просто біжутерія, а сережки дійсно зроблені з благородного металу. Пропонуємо декілька порад щодо з’ясування якості вдома:
- Зверніть увагу на пломби та маркування. Дослідіть їх, щоб дізнатися, якими вони мають бути для цього бренду чи типу виробу.
- Досліджуйте матеріали. Найпростіше — використайте магніт для перевірки металевої частини: справжні коштовності не будуть до нього прилипати. Також подивіться на форму каменів і їхнє огранювання. Підробки можуть містити імітації чи штучні замінники.
- Якість виготовлення. Уважно огляньте покупку на наявність дефектів, нерівностей і поганого полірування. Фальшивки часто мають недоліки, які відрізняють їх від оригіналу.
- Тест на кисень. Золото не реагує з повітрям, тож воно не темніє та не іржавіє. А коли виріб змінює колір, це свідчить про контрафакт.
- Хімічне випробування. Застосуйте реактиви, щоб перевірити склад коштовного металу. Проте цей метод складний і небезпечний для домашнього досліду.
Коли у вас усе ж виникають сумніви, зверніться до експерта. Він може провести детальне оцінювання й дати відповідні рекомендації.
Де шукати пробу на сережках
Коли купуєте прикраси, печатку можна знайти на самому виробі. Найчастіше вона розташована на задній стороні затискача чи на внутрішній об'ємній частині у вигляді гравіювання або спеціального штампа. За ним легко дізнатися відсотковий вміст платини, срібла, золота в сплаві. Розшифровка позначень така:
- 24K, 999 — сережки з чистого металу;
- 18K, 750 — 75%;
- 14K, 585 — 58,5%;
- 10K, 417 — 41,7%.
Також є інші комбінації чисел і буквених позначень, які вказують на специфічний відсоток. Під час купівлі коштовностей завжди рекомендується звертатися до ювеліра чи фахівця, щоб переконатися в точності проби та якості сережок. Зазвичай відомі виробники прагнуть підтримувати свою репутацію в очах споживачів і намагаються зображати на штампах максимально перевірену та достовірну інформацію про власну продукцію, щоб не втратити довіру покупців. Тому можна й надалі без остраху тішити своїх коханих невеликими, але значущими презентами з приводу або без.