Щомісячний платіж за відстрочку від мобілізації: у ВР готують новий підхід до бронювання працівників

У Верховній Раді готують новий підхід до бронювання працівників, уже розробили драфт законопроєкту, який є у розпорядженні видання Forbes.

За словами співавтори законопроєкту Дмитра Наталухи, ідея законопроєкту – дати можливість бронювати важливий персонал всім підприємствам, а не лише тим, яких Кабмін визначив як критично важливі.

Новий законопроєкт пропопонує відмовитися від прив’язки до розміру заробітної плати або відрахувань ПДФО чи ЄСВ, натомість встановити фіксований платіж щомісяця. Як варіант – до 1,5% військового збору пропонують додавати фіксовану ставку в розмірі 20 000 гривень. Прив’язка для військового збору потрібна для того, щоб забезпечити швидке адміністрування податку й закріпити надходження коштів виключно на потреби військових, пояснює співавтор законопроєкту.

Після сплати фіксованого збору підприємство зможе забронювати працівника незалежно від його посади. Головна умова – підприємство має сплачувати податки до бюджету, не мати заборгованості, а всі працівники мають бути офіційно оформленими. Законопроєкт передбачає, що компанія зможе забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників.

Автори законопроєкту вважають, що такий механізм бронювання допоможе уникнути підвищення податків, бо бізнес добровільно спрямовуватиме кошти на потреби військових. Крім того, на думку авторів законопроєкту, цей механізм спонукатиме бізнес відмовитися від схеми з ФОП для оптимізації оподаткування.

Фіксована ставка за бронювання, за різними сценаріями, може принести від 18 мільярдів гривень до 155 мільярдів гривень на рік.



Переглядів: 599
Поширень: 0